Wpis z mikrobloga

#bolt #uber #taxi #taxify

Hej jak wygląda udział w czasie pracy taksówkarza takich elementów
- jazda z klientem
- jazda bez klienta
- postój

Czy to jest coś w stylu 30/20/50% w przypadku tradycyjnych taksówek i 40/30/30 w przypadku kursów z aplikacji?
  • 5
  • Odpowiedz
@zibizz1: Ogólnie mniej więcej jak napisałeś. Z zasady im drożej tym więcej jest postoju. Na aplikacjach postój pomiędzy kursami 5m to już było długo i często kurs za kursem był. Inna sprawa że kursy są za grosze i trzeba ich bardzo dużo zrobić by coś sensownego zostało. Dojazd to tak zwykle do 4-7 minut i jest to średnio jakoś połowa zlecenia a czasami 1/3. Jednak osobiście nigdy dokładnych statystyk nie liczyłem
  • Odpowiedz
  • 0
@LIBED: Serdeczne dzięki za opdowiedż. A jeździsz flotowym czy własnym autem? Ile w takim razie wychodzi za h za samą pracę po podatkach? I ile płaci klient średnio za 1km?
  • Odpowiedz
@zibizz1: Rozmawiałem kiedyś z gościem który jeździł na wynajętym, mówił że za 70h tygodniowo koło tysiąca na czysto wychodzi. Ja jeżdżę na swoim to w tygodniu momentami ciężko minimalną zarobić, w weekend lepiej ale wiążę się to z jazdą do 3-4 rano i wożeniu pijanych. Generalnie jest to niewolnicza praca, jak nie masz innej opcji na zarobek albo chcesz sobie dorobić weekendowo to na chwilę ujdzie ale na dłuższą metę tragedia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@foyz @endryoou wymyślam biznes i waliduje pomysł. Po pierwsze chce sprawdzić ile brakuje do tego aby na mniej zurbanizowanych terenach uruchomić usługę Taxi, po drugie czy w małych miasteczkach gdzie działaja taksówki jest miejsce na to aby taka usługę realizować bardziej efektywnie
  • Odpowiedz