Wpis z mikrobloga

223 412 + 135 + 130 = 223 677

Przy planowaniu kółeczka wokół Oleśnicy wyjątkowo wziąłem pod uwagę prognozy odnośnie wiatru - i to był bardzo dobry pomysł, bo wiało dość solidnie. Pierwsza połowa pod prąd, ale kopytka po obfitym śniadaniu miały zapas mocy i jechało się całkiem znośnie. Trochę rozczarowała zmiana kierunku na szczycie pętli, bo jednak nie zaczęło cudownie pchać w plecy, tylko dmuchało z każdej możliwej strony. No ale z wiatrem to każdy szczur potrafi :) Sama trasa to jednak nic specjalnego, jak to na ten kierunek przystało - trochę pagórków, masa dziur i tyle :)

Dla odmiany pętla wokół Ślęży to najbardziej udany szlak od bardzo długiego czasu, nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłem tak zadowolony z przebytych kilometrów. Prawie całość w asfaltach premium (choć dwa odcinki w kostce musiały się trafić), uroczo wijących się po okolicznych wioskach i te widoczki na pasma górskie za Ślężą - cudowny klimat! W dodatku nogi najwyraźniej weszły już na dobre w tryb 100+, bo nie dość, że spokojnie łyknęły ten dość pofałdowany dystans, to jeszcze udało mi się wykręcić średnią 24 km/h, podwójna radocha :) Chyba czas wrócić na południowy kierunek, bo trochę oszczędzałem go na wyprawy z rowerowymi neofitami, których już kilku od jakiegoś czasu "ma się ze mną wybrać", ale najwyraźniej na gadaniu się skończy. Wały do Oławy wciąż w tym roku nierozdziewiczone :)

#rowerowyrownik #rower #gravel #rowerowywroclaw #ruszwroclaw #100km

Skrypt | Statystyki
DwaNiedzwiedzie - 223 412 + 135 + 130 = 223 677

Przy planowaniu kółeczka wokół Oleśn...

źródło: mapka

Pobierz
  • Odpowiedz