Wpis z mikrobloga

@Heexi: Twój internet to 50% sukcesu.

Przykład dla rozwiania wątpliwości i wytłumaczenia:

1. Twój internet w strefie pobierania to 600MB/s
2. Mój internet w strefie wysyłania to 60MB/s
NIE pobierzesz ode mnie plików z prędkością 100/200 czy 600MB/s ponieważ JA mogę wysłać max 60MB/s

Tak samo ma speed test, R6, CS:GO czy inne gry.
Każdy ma limit przy wysyłaniu pakietów do graczy (a są ich tysiące) więc twój internet ma znaczenie,
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: tak czy siak oszukujo ( ͡º ͜ʖ͡º)
i ważne jest żeby zmienić serwer isp na zewnętrzny, jeżeli mój isp oferuje 600, serwer po drugiej stronie oferuje 600 to nie obchodzą mnie umowy między isp od mojego gniazdka do serwera zewnętrznego mają się dogadać żebym dostał 600 i tyle
  • Odpowiedz
@Heexi: Jak patrzę na te wypociny tutaj odnośnie pingu, który powiązany jest z szybkością internetu to aż mnie coś bierze. To jest opóźnienie między odbiorem a wysyłką pakietów. Możecie mieć internet i 10Mb/s i mieć ping mniejszy niż osoba z 1Gb/s wszystko jest zależne od trasy routowania jaką ma operator. Jeśli pakiet wysłany do serwera w Polsce musi zrobić 5 "hopów" a do Niemiec np. już 10 to choćbyś miał internet
  • Odpowiedz
@Czapelek zaleca wybór ale mogę go ręcznie zmienić, powinno się ręcznie zmieniać na jakiś obc najlepiej po drugiej stronie polski. Zawsze jak odpalam speedtest wybieram gdańsk/Gdynia a jestem ze śląska
  • Odpowiedz