Wpis z mikrobloga

Kusi mnie etui korkowe "premium" do #kindle, podoba mi się to jasne, obawiam się jednak czy w miejscach trzymanych łapą z czasem korek nie wchłonie potu i nie dostanie brzydkich ciemnych plam. Ktoś ma doświadczenie z takim etui i doradzi/odradzi?
W komentarzach na Amazonie piszą, że są bardzo trwałe (bardziej, niż te obecne pseudoskórzane), ale wiadomo, komentarze ludzie piszą raczej w miesiąc po zakupie, nie w dwa lata.
Jarek_P - Kusi mnie etui korkowe "premium" do #kindle, podoba mi się to jasne, obawia...

źródło: 2613963-n0

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
Wszystko się niszczy, to naturalne.


@bialy100k: jedna okładka przy codziennym czytaniu zniszczy się po roku, inna wystarczy na lata. Zadałem konkretne pytanie, czy w ten korek wnika pot z palców i w sumie tylko ta informacja jest mi potrzebna. Aktualnie mam Paperwhite 3 z ówczesną skórzaną okładką premium i po 7 latach i kilkuset książkach i jej plastikowe krawędzie (te wokół czytnika) zaczęły już mi się degradować, ale skóra okładki jest
  • Odpowiedz
bardzo, kurna, śmieszne.


@Jarek_P: Ja dosłownie tak robię (od lat) z etui do telefonów. To nie jest nabijanie się, a rada praktyczna.
Kindla od okresu reklamacji 8 lat temu używam bez etui.
  • Odpowiedz
  • 1
Ja dosłownie tak robię (od lat) z etui do telefonów. To nie jest nabijanie się, a rada praktyczna.


@bialy100k: ok, tylko że tutaj problemem jest cena etui premium, trzy sztuki wyjdą drożej od kindla, którego mają chronić.

Kindla od okresu reklamacji 8 lat temu używam bez etui.


@bialy100k:dogorywa mi już drugi, planuję zakup trzeciego i nie wyobrażam sobie używania go bez etui. Raz, że lepiej się go trzyma, dwa -
  • Odpowiedz
  • 0
@Cyfranek: droga w cholerę, to fakt, ale po poprzednich okładkach premium stwierdziłem, że warto. W skrócie: okładka z tych tańszych zdegradowała mi się po roku intensywnego używania, okładka nieoryginalna jeszcze szybciej. Kupiłem oryginalną z tych lepszych, starczyła do końca używania mojego pierwszego kindla. Kolejny PW 3 od razu kupiłem ze skórzaną, tą z metalowymi okuciami, siedem lat używania wytrzymała, po tym czasie zaczęło się jedynie wykruszać tworzywo w miejscu, gdzie w
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Mi też się w dłuższym okresie użytkowania sprawdzają skórzane. Takie z prawdziwej, nie jakieś nowe wynalazki. Do tej pory mam w znakomitym stanie etui kupowane z piętnaście lat temu na palmtopy. Ale z korkiem nie mam żadnego doświadczenia niestety, może to też mnie jakoś powstrzymało przed zainwestowaniem w tego typu okładkę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Cyfranek: tak, to skórzane od PW3 było genialne. Niestety, już takich nie ma, te obecne to jest jakas pseudoskóra, a jak znalezione opinie na Amazonie głoszą:

"Z bliska wygląda i śmierdzi jak plastikowa, trzeba uwierzyć na słowo, że jest ze skóry."

"Bardziej sprawia wrażenie plastiku niż skóry. Dobrze trzyma i sprawia wrażenie solidnego ale jakieś takie mało naturalne."

"Zacznę od tego, że mam oryginalne skórzane etui na Kindle 5 Classic. W
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Jeśli się skusisz, to poproszę o Twoje wrażenia. Jeśli warte ceny, to może "przetestuję" na blogu dla osób, które chcą coś porządnego i naturalnego
  • Odpowiedz