Wpis z mikrobloga

##!$%@? #komputery
Klientka prosi o odzyskanie danych z pendriva. Zdjęcia z ważnej imprezy. Pendrive padł i nic nie ma. W jakimś serwisie powiedzieli, że się nie da.
Powiedziałem, że sprawdzę. Klientka przysłała mi dwa peny z opisem - Czarny to jest ten uszkodzony a biały to ten, ja który mam zrzucić dane jak uda się odzyskać.
No to działam.
Pendrive faktycznie ma problemy. Kombinuję różnymi programami, programy diagnostyczne mówią, że stan nośnika jest nieznany, ale jeden program zaczął coś widzieć.
W końcu odzyskałem kilkanaście zdjęć i wysłałem klientce z zapytaniem czy o te zdjęcia chodzi. Ona radośnie odpisała z serduszkami, że tak. No to odzyskiwałem dalej.
W sumie odzyskałem wszystko i tak też jej napisałem.
Była bardzo ucieszona z tego powodu. Z ceny za usługę też była zadowolona.
No więc czas włożyć białego pena i zrzucić na niego te dane.
Wkładam, otwieram a na nim...
wszystkie te zdjęcia, które odzyskiwałem z czarnego.
  • 57
  • Odpowiedz
@kidi1 powiedz coś więcej o procesie odzyskiwania. Pendrive sam z siebie przestał działać? Padł system plików czy bebechy? Ile godzin trwa taki proces?
  • Odpowiedz
@kidi1: pewnie goscie przed toba (inny serwis) odzyskal dane na bialy pendrive ale babce powiedzial ze wszystkiego sie odzyskac nie udalo i babka uznala ze sie nie udalo.. i nawet nie sprawdzila
  • Odpowiedz
  • 8
napisz jakiś poradnik dla laika jak odzyskiwać dane…


@dexdorek91: Nie ma jednej metody. Dane znikają z wielu powodów i odzyskuje się na rożne sposoby.
W tym przypadku pomógł DMDE
  • Odpowiedz
Czarny to jest ten uszkodzony a biały to ten, ja który mam zrzucić dane jak uda się odzyskać.


@kidi1: zapomniała na który przesłała na stałe, a ktory skasowała pod coś innego. Ciekawe ile czasu leżały zanim sobie o nich przypomniała xD
  • Odpowiedz
  • 0
Ciekawe ile czasu leżały zanim sobie o nich przypomniała xD


@Feministka2000: Zdjęcia były robione miesiąc temu, więc na pewno krócej bo obróbka itd, ale dziwi mnie, że fotograf tak szybko usunął.
  • Odpowiedz
@kidi1

@rr777: Tak. Da e znikają i się robią skróty, ale dane tam są bo po zajętości dysku widać. Jakąś komendą w cmd to robiłem na W10. Nie Pamiętam teraz.


Pewnie diskpartem
  • Odpowiedz
  • 4
@LowcaAndroidow2049: Nie. Niektóre mogą być uszkodzone i mieć jakieś artefakty albo się nie otwierać z braku danych. Jak odzyska się całość danych to zdjęcie jest 100% takie samo.
  • Odpowiedz
@kidi1: część II. Klientka ostatecznie odmawia zapłaty bo zdjęcia które niby jej odzyskałeś już miała na białym nośniku a jej chodziło o te pozostałe które poprzednia firma nie chciała odzyskać (bo żadnych więcej nie było ale ona nie zrozumiała). Po czym pojawia się post zielonki z tagiem #oszukuja (ewentualnie na FB) który napisze dla niej niebieski i opisze jaki z ciebie oszust ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurtyna
europa - @kidi1: część II. Klientka ostatecznie odmawia zapłaty bo zdjęcia które niby...

źródło: th-4216683846

Pobierz
  • Odpowiedz