Wpis z mikrobloga

@ish_waw: Po tym jak Polska odpadła z budowy CPK, to każdy kraj będzie budował swój i wtedy wszędzie w Europie będzie dobrobyt, a u nas nie.
Oczywiście to przez Tuska.
Fur Deutschland.

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ish_waw: beka z tuska, że nawet Rumunia będzie miała swoje cpk... Złoty ten nasz premier, wszystko dla ojczyzny zrobi. Pytanie czyjej ojczyzny? 🇩🇪🇩🇪🇩🇪
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666 Czyli jak budowano drogi ekspresowe i autostrady to też źle bo prywatny biznes na tym skorzystał? Z kim ja tu siedzę

@ish_waw No to nie będą, bo będzie Rumunia bo Rumunii najwyraźniej wola zostawić kasę u siebie niż w Polsce. Niesamowite. Zresztą jestem prawie pewny że Wilk nie mówił nic o Rumunii tylko chociażby o krajach bałtyckich i Czechach, potencjalnie w przyszłości Ukrainie, gdzie z takich Czech jeśli chodzi
  • Odpowiedz
@Szalom: problem z Wilkiem jest taki, że opowiada społeczeństwu jakieś populistyczne bajki i uproszczone historie o tym jak to inne kraje będą od nas latać, gdy tylko wybudujemy CPK. Ludzie natomiast latają tam, gdzie jest taniej lub szybciej. Część lata tam, gdzie jakość jest lepsza. Jest dużo ględzenia o niesamowitym położeniu, które wcale takie niesamowite nie jest. Pasażer z każdego rynku zawsze ma dwie, trzy (lub więcej) alternatywy. Rumuni do
  • Odpowiedz
@Szalom: my za te autostrady, obecne i przyszłe, płacimy, jako naród w podatkach (paliwie i innych).
A ten prywatny biznes co przyjdzie na gotowe w CPK to ile kładzie teraz na tą inwestycję? 10%? Czy nic?
  • Odpowiedz
@pozdroxxx666 No i za te infrastrukturę i tak też płacisz, nie za bardzo rozumiem? Tak jak za kolejową. Masz też LOT jako marsowego przewoźnika.

@kishibashi Nadal czepiasz się jego formy jak uważasz że jego wyliczenia i dane są złe to to wykaz i obal chętnie coś poczytam na ten temat. Co do komponentu kolejowego to on też średnio się do niego odnosi ale to już tak poza nawiasem

Robienie z
  • Odpowiedz
@Szalom: póki co żyjemy w świecie, gdzie udowadnia się, że coś jest, a nie że czegoś nie ma. Nie widziałem żadnych wyliczeń Wilka, jest tru story bro i przekaz kierowany do chłopskiego rozumu.

No CPK (a raczej CPL) będzie potrzebne i powstanie, jest budowane, więc nie wiem w czym problem. Opowiadanie takich bajek jest szkodliwe i coraz bardziej wygląda na propagandę polityczną. Wilk przecież domaga się teraz żeby Tusk wybudował lotnisko koniecznie do 2030, niedługo po tym, gdy zapowiedziano, że możliwa data to 2032 i gdzie sam Wild (pisowski minister) mówił, że 2030 był realny na 80%. Więc co to ma na celu?

Zresztą, jak dobrze pamiętam to sam jesteś ofiarą jego propagandy, bo uwierzyłeś jak mówił, że Modlina nie da się rozbudować i sam powtarzałeś jakieś bajki z problemami w strukturze właścicielskiej, gdzie problemem było tylko to, że rząd PiS jako udziałowiec Modlina, blokował jego rozwój*
  • Odpowiedz
Wilka, jest tru story bro i przekaz kierowany do chłopskiego rozumu.


@kishibashi: sprawdza się ta technika rewelacyjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda działa tylko na najgłupszych, ale jak widać to dość liczna grupa

Ale Wilk Maciej mówił w Kanale dla Zer, że Rumuni i w ogóle tam wszyscy w Europie południowo-wschodniej to oni będą latali przez Baranów do Ameryki, Azji itd., a nie
  • Odpowiedz
@lhotse89: jest dokładnie tak jak piszesz - w zasadzie te państwa nie budują swoich "CPK", bo CPK zakłada połączenie koleją i obsługę całego kraju. Po prostu te państwa budują nowe lotniska, a trolle grzeją już narrację o dziejowej szansie i rywalizacji, że "gra już się zaczęła".

Żeby było śmieszniej to zarówno Lizbona, jak i Rumunia rozbudowują swoje główne lotniska. Żeby było śmieszniej położone obok centrum miasta lotnisko w Lizbonie, obsługujące prawie znacznie więcej pasażerów niż Chopin, ma 1 czynny pas startowy i zamierza się rozbudowywać xD A trolle zesrały się na wieść, że ktoś śmie rozbudować Chopina, który leży dalej od centrum, który ma dwa pasy i który nie ma nawet 20 milionów na liczniku rocznie, podczas gdy Lizbona ma 33,7 miliona xd

O CPK w Lizbonie za bardzo nie wiadomo. Lotnisko ma powstać na istniejącym już lotnisku wojskowym kilka km od Lizbony na wyspie. Więc to zupełnie inny projekt niż nasz. Kolej dużych prędkości ma powstać podobno na trasie do Madrytu, czyli nie obsłuży portugalskich pasażerów, bo przecina mało ludne tereny, zarówno w Portugalii jak i Hiszpanii. Nie widziałem informacji żeby ta kolej miała się w ogóle łączyć z lotniskiem. Jedyny "kolejowy" temat jaki widziałem to że do lotniska trzeba zbudować most, ale nie wiadomo czy będzie drogowy czy
  • Odpowiedz