Wpis z mikrobloga

W Polsce teraz tacy zajebiści mechanicy pracują, że musisz się znać lepiej od niego żeby Cię nie #!$%@?ł. Ziomek zrobił u kumpla w aucie przegląd klimatyzacji i tylko uzupełnił czynnikiem. Brak odgrzybiania, brak pomiaru ciśnienia kompresora, nic #!$%@?. I 450 zł skasował. #mechanikasamochodowa
  • 11
  • Odpowiedz
@Krzysu: jak sie znal lepiej od mechanika mógł mu zlecić pomiar cisnienia, odgrzybianie, a tak mu zapłacił za to co zrobil i tyle... trzeba sie an miejscu odzywać!
  • Odpowiedz
@Krzysu: To samo miałem, 250 zł za czynnik, który #!$%@?ł po tygodniu. I teraz nie mam 250 zł, Klimy nie mam ale za to mam gdzieś dziurę za znalezienie i uszczelnienie której muszę zapłacić, plus kolejne 250 zł za czynnik ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Krzysu: czynnik R132 kosztuje u mnie 30 zł za 100g, podpięcie maszyny 100-120 zł
Nabijasz z kontrastem i szukasz. w 99% przypadków nieszczelność jest na skraplaczu lub sprężarce.
  • Odpowiedz
@Krzysu: dobijanie klimy to cały proces który przeprowadza podpięte urządzenie, czyli odpompowanie starego czynnika, nabicie powietrzem do sprawdzenia szczelności i dopiero właściwe nabijanie klimy. Widocznie szczelność była w normie. Odgrzybianie i wymiana filtra kabinowego to inna sprawa
  • Odpowiedz