Wpis z mikrobloga

Do tej pory nie mieliśmy jeszcze oficjalnego wskaźnika dzietności za 2023, były tylko wstępne wyliczenia że wyjdzie w okolicach 1,18. Teraz już mamy oficjalny wynik i wynosi:


#demografia
  • 93
  • Odpowiedz
Zauważ że za te "fajne rzeczy" oni sami płacą - żeby mieć urlopy, musi pracować. Żeby skorzystać z służby zdrowia trzeba pracować, albo być jako bezrobotny w UP. Emerytura - trzeba pracować.


@MamByleJakiNick: na twoją emeryturę będą płacić inni. Najwięcej z lekarzy korzystają emeryci, więc też to inni będą płacić za twoje leczenie.

Pracując taki człowiek właśnie odkłada pieniądze w postaci podatków na to wszystko


@MamByleJakiNick: płacisz na obecnych emerytów
  • Odpowiedz
Trzeba być głupim, żeby w wierzyć w emeryturę z zusu.


@koniecswiatajestbliski: emerytury nie będzie właśnie przez niską dzietność, a nie inne powody. Obecni emeryci muszą być bardzo głupi, a kiedy zaglądają na konto, to jeszcze mają jakieś urojenia, bo wydaje im się, że swoje emerytury faktycznie dostają.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Przecież każda chociaż trochę inteligentna osoba rozumie, że system emerytalny działa na zasadzie pożyczki pokoleniowej. Ja teraz płacę na kogoś, a potem inny ktoś będzie płacił na mnie. Problemem w zasadzie to jest sam pomysł, bo nawet prymitywne formy życia nie mogą namnażać się w nieskończoność.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas:

Obecni emeryci muszą być bardzo głupi, a kiedy zaglądają na konto, to jeszcze mają jakieś urojenia, bo wydaje im się, że swoje emerytury faktycznie dostają.


Obecni emeryci dostają na konto realne pieniądze.

Ile dostaną ludzie za 40 lat tego nikt nie wie, o ile dostaną. Są jakieś wyliczenia, że np. 1/5 tego co będą zarabiać. To bardzo mgliste wyliczenia i będzie to za mało, żeby się utrzymać. Dlatego napisałem, że
  • Odpowiedz
na twoją emeryturę będą płacić inni. Najwięcej z lekarzy korzystają emeryci, więc też to inni będą płacić za twoje leczenie.

płacisz na obecnych emerytów


@zmarnowany_czas: ZUS twierdzi inaczej, że odkładam na własną emeryturę. Emeryci najwięcej korzystają, ale za to ludzie pracujący najwięcej płacą za to. Więc może poprzednie opłaty traktować jako nadpłatę na czas emerytury? Plus emeryci też płacą składkę zdrowotną

a potem darło ryje i wołało o pomoc, bo się
  • Odpowiedz
@Klimbert póki wszędzie w mediach i kulturze będzie szedl przekaz ze nie warto mieć dzieci, ba, gówniakow czy innych bombelków to na pewno nic się nie zmieni. Nikt nie promuje już życia rodzinnego, matki wszędzie są atakowane i wyśmiewane, ojcowie nie czują się pewni swoich praw jeśli dojdzie do rozpadu małżeństwa. Dzieci nie są modne.
Nie wiem jak trzeba być krótkowzrocznym żeby się z tego cieszyć, mi jest przykro z myślą, że
  • Odpowiedz
żaden, nawet najbardziej pesymistyczny wariant GUS nie zakładał tak niskiego wskaźnika dzietności


@Klimbert: Oni są jacyś #!$%@?, przecież to jest dopiero początek spadków, raczej nie trzeba być geniuszem żeby to wiedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Przecież każda chociaż trochę inteligentna osoba rozumie, że system emerytalny działa na zasadzie pożyczki pokoleniowej.


@not_me: jak widać po wykopie, albo nie każda taka osoba rozumie, albo siedzą tu sami skończeni idioci.

Problemem w zasadzie to jest sam pomysł, bo nawet prymitywne formy życia nie mogą namnażać się w nieskończoność.


@not_me: tylko właśnie nasz system emerytalny nie wymaga ciągłego wzrostu populacji, stagnacja też jest spoko.
  • Odpowiedz
Ile dostaną ludzie za 40 lat tego nikt nie wie, o ile dostaną. Są jakieś wyliczenia, że np. 1/5 tego co będą zarabiać. To bardzo mgliste wyliczenia i będzie to za mało, żeby się utrzymać. Dlatego napisałem, że trzeba być głupim, żeby w to wierzyć. Serio nie widzisz różnicy?


@koniecswiatajestbliski: a dlaczego tej emerytury nie dostaniesz, albo dostaniesz małą, a jej prognozy się tylko zmniejszają? Właśnie przez niską dzietność. Gdyby dzietność
  • Odpowiedz
ZUS twierdzi inaczej, że odkładam na własną emeryturę.


@MamByleJakiNick: trzymamy się faktów, a nie tego co twierdzi ZUS

Emeryci najwięcej korzystają, ale za to ludzie pracujący najwięcej płacą za to.


No właśnie. Dlatego mało dzieci=mało pieniędzy na leczenie, kiedy emerytów będzie tylko więcej. Andrzej, to jebnie.

Więc może poprzednie opłaty traktować jako nadpłatę na czas emerytury?


Które zeżre inflacja.

Plus emeryci też płacą składkę zdrowotną


@MamByleJakiNick: którą przejadają jedną wizytą
  • Odpowiedz
gdzie tam jest bzdura? Dla mnie to 1 do 1 oddaje naszą sytuacje


@oonn32: Myszy miały wszystko, czego chciały, bez żadnego wysiłku. My musimy jednak wkładać wysiłek, aby zdobyć to, czego chcemy. Czy tym wysiłkiem będzie praca dla pieniędzy, które wydajemy na dane rzeczy, czy własna uprawa pożywienia, budowa domu, cokolwiek, nadal wymaga to od nas wysiłku i zaangażowania. Nic nie mamy za darmo.

Niektórzy mówią, że to wszystko u myszy
  • Odpowiedz