Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy istnieje jakiś legalny sposób na obniżenie dochodu będąc na umowie o pracę lub zwiększenie raty kredytu? Jestem dość blisko tej granicy 30% jednak trochę brakuje. Czy wpłata na IKZE lub coś podobnego może mieć tu zastosowanie?
#wakacjekredytowe



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
@Fiodooor to, że papiery nie są sprawdzane nie znaczy, że nigdy nie będą. Zresztą w pytaniu autora jest jasno zaznaczone "legalne"
Tak jak nikt nie sprawdzał dopłat za przestoje w trakcie covid, aż zaczęli i lecą wezwania ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xentropia: a ja Ci mowie ze nigdy nie będą :) chociażby z tego względu ze nie ma takich możliwości, żeby zweryfikować dochód przez bank. + bank na tym nic nie traci tak naprawde, szkoda zachodu dla nich.

ale jak widać działa to co chcieli wprowadzić, czyli "odsianie" pewnego procenta ludzi do zlozenia wniosku o wakajki.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja skróciłam okres kredytowania tak bardzo, aby było 31%, ale kilka miesięcy temu, jak tylko zaczęli przebąkiwać o tym że będą limity. Jeżeli piszesz brakuje Ci niewiele to pewnie możesz to skrócić zapewne samodzielnie w aplikacji bankowej, zwykle można podnieść ratę to najwyższej jaka była płacona w przeszłości.
  • Odpowiedz
chociażby z tego względu ze nie ma takich możliwości, żeby zweryfikować dochód przez bank. + bank na tym nic nie traci tak naprawde, szkoda zachodu dla nich.


@Fiodooor: Wakacje kredytowe są dużym kosztem dla banku - zmniejszają realne oprocentowanie kredytu. Ostrożnie też należy oceniać możliwość weryfikacji dochodu przez bank.

Czy istnieje jakiś legalny sposób na obniżenie dochodu będąc na umowie o pracę lub zwiększenie raty kredytu? Jestem dość blisko tej granicy
  • Odpowiedz
@Fiodooor: Oczywiście, że bank nie ma dostępu do informacji z urzędu skarbowego. Są jednak inne możliwości.

W przypadku wielu kredytów umowa kredytowa wymaga wpływu wynagrodzenia na konto w banku udzielającym kredytu. Sporo umów kredytowych zawiera też zobowiązania do dostarczenia dokumentacji dochodowej na żądanie banku.
  • Odpowiedz