Wpis z mikrobloga

Mam podejrzenia, że partia Grzegorza Brauna to sekta - przeczytajcie do końca.

Mam firmę, która zajmuje się grafiką oraz wideo. Jeszcze przed wyborami samorządowymi umówiłem sobie spotkania w biurach poselskich posła z PiS oraz z PO. Zostawiłem im ofertę i ku mojemu zaskoczeniu wszyscy byli chętni.

Było śmiesznie, bo jednego dnia pisałem scenariusz dla kandydata z KO, że budowa basenu to genialny pomysł, a następnego dnia pisałem scenariusz dla kandydata z PiS, że ta realizacja będzie tragiczna w skutkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy bolał mnie kręgosłup? Tak. Tłumaczyłem się sam przed sobą, że robię to, by zdobyć nowe doświadczenia, by zobaczyć, jak to działa od środka i dołożyć kolejną cegiełkę do zrealizowania kosztownego marzenia. Dzisiaj z perspektywy czasu bym tego nie zrobił. Nie warto było.

Ale do rzeczy. Wybory samorządowe się skończyły, kandydaci których wspierałem dostali swoje mandaty, a ja kilkanaście dni temu dostaje telefon od całkiem znanego kandydata z Konfederacji (z ugrupowania KKP Brauna), który mówi, że dostał mój numer od X (bliska mi osoba) i czy pomogę mu w wyborach do UE, bo słyszał, że mam doświadczenie i znam się na rzeczy.

Odpowiadam, że aktualnie mam inne projekty, ale porozmawiajmy, może uda się coś poprzesuwać.

Gadaliśmy przez telefon ponad godzinę i tak zwykła rozmowa rozpoznawcza przerodziła się w dyskusję o polityce. To co usłyszałem dosłownie mnie przeraziło.

1. Zacznę od mojego "ulubionego" - to nie Rosja zaczęła wojnę z Ukrainą, tylko Amerykanie. Odpowiadam mu, że w zeszłym roku dwa razy byłem na Łotwie, gdzie miałem okazję porozmawiać z rosjanami i mówili dokładnie to samo. Typowa rosyjska propaganda.

2. W Polsce wkrótce wybuchnie konflikt z Ukraińcami. Specjalnie nasz rząd ściąga ich socialem, by było ich więcej i by Polska przestała być Polską. Jestem na ostatnim roku ekonomii - tłumacze mu, że w kontekście gospodarczym oraz niżu demograficznego przyjazd tylu młodych osób z Ukrainy jest naszym zbawieniem i w naszym interesie jest to, aby tutaj zostali, pracowali i zakładali rodziny, a nie wyjeżdżali dalej na zachód.

3. Teraz coś czego nie rozumiem do teraz. Żydzi z Rumunii chcą zająć i osiedlić się w południowej Ukrainie - ?

4. Pandemia była nazywana plandemią, bo to był tajny plan, aby zakończyć powszechną globalizacje wszystkiego i nie było żadnego wirusa. Mówię - przecież mnóstwo osób umarło. Na co mi odpowiada, że umarli, bo nie mieli dostępu do lekarzy. Aha.

5. "Ja tego nie sprawdzałem, ale myślę, że jest coś na rzeczy, bo to nie jest normalne, że tyle samolotów lata nad naszymi głowami i zostawiają po sobie dziwny ślad, jakby zrzucali na nas jakąś truciznę". Odpowiedziałem dyplomatycznie, że muszę już wracać do pracy, że zastanowie się i zakończyłem rozmowę.

Po drodze padało jeszcze wiele słów wychwalających Brauna i że zły Mentzen chce się go pozbyć z Konfederacji.

Dużo interesuje się polityką, kilka ruchów Konfederacji było dla mnie niezrozumiałych, słyszałem, że mają na swoich listach dziwaków, ale uważałem, że to typowe zapchaj dziury i mówią, to co mówią by zdobyć głosy wśród konkretnych grup.

Ale oni naprawdę w to wierzą. Dla mnie Konfederacja Korony Polskiej spełnia definicje sekty. Mają radykalnego lidera grupy, organizują wewnętrzne spotkania, gdzie się nakręcają, składają ofiary (składki członkowskie), angażują innych do dołączenia, głoszą fakty niezgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.

Wiem, że dużo osób uzna, że to bait, dlatego powiem teraz coś bardzo ważnego, co powinno być dla Was dowodem na to, że taka sytuacja miała miejsce.

Usłyszałem, że już po wyborach do UE, Konfederacja wyrzuci partie Brauna. Decyzja już została podjęta w porozumieniu Bosaka i Mentzena, ale nikt ma o tym nie mówić, by nie burzyć elektoratu tuż przed wyborami. Takie rozłamy zawsze szkodzą i robią negatywny PR.

Po tej rozmowie utwierdziłem się w przekonaniu, że Braun to niebezpieczny człowiek, który przeprowadza indoktrynację wśród najbardziej podatnych jednostek na manipulacje. To właśnie te osoby najgłośniej krzyczą, by "włączyć myślenie". Bo oni już wiedzą i są wolni, a my jesteśmy pelikany, które łykają propagandę wielkich korporacji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#polityka #ciekawostka #konfederacja #wybory
  • 14
  • Odpowiedz
@Sin- do tego Konfa pozbywając się Brauna prawdopodobnie chce zejść bardziej do centrum, przebić sufit 10% i pozyskać wyborców liberalnych gospodarczo i tych zawiedzionych Trzecią Drogą.
  • Odpowiedz
do tego Konfa pozbywając się Brauna prawdopodobnie chce zejść bardziej do centrum, przebić sufit 10% i pozyskać wyborców liberalnych gospodarczo i tych zawiedzionych Trzecią Drogą.


@galicjanin: Ale dalej to będzie Konfa. Pozbędą się największych odklejeńców, ale reszta mniejszych odklejeńców zostanie.
  • Odpowiedz
@BlackBlack

Teraz coś czego nie rozumiem do teraz. Żydzi z Rumunii chcą zająć i osiedlić się w południowej Ukrainie - ?


Wszystko co usłyszałeś to wytyczne Moskwy, to zwykli agenci są.

W narracji Moskwy żydzi mają zająć tereny ukraińskie bo kiedyś było tam państwo Chazarów. Spokojnie, tych głupot jest więcej a ludzie związani z braunem to kretyni którymi łatwo manipulować .
  • Odpowiedz
@BlackBlack: XD Pewnie zwykły bait, ale przeczytałem całe. Trochę naciągane, ale jestem.sklonny uwierzyć, że tam nawet góra ma 60 procent poglądów o których piszesz. Tylko te chemitralis z samolotów trochę na siłę.

Jak go wyrzucą z Konfederacji, to będzie pięknie
  • Odpowiedz
  • 0
@Notabene: O dokładnie tak - Chazarzy. Padło wtedy to słowo, ale nie mogłem go sobie przypomnieć. Pierwszy raz o tym słyszałem, więc nawet nie wiedziałem, jak podjąć dyskusję tego tematu.
  • Odpowiedz
@BlackBlack Zrobiłeś najlepsze co mogłeś, nie wdawałeś się w dyskusję o tym. Dostałbyś mapkę księstwa Chazarów z pięknym dostępem do morza czarnego, mniej więcej pod Kijów. Ci idioci próbują wmówić ludziom, że ktokolwiek będzie chciał przejąć kraj który trzeba będzie odbudować.
  • Odpowiedz