Wpis z mikrobloga

Pytanie czy w sieciach lte dla przykładu t-mobile jeżeli dostawcy mają pakiety z limitami prędkości (30/60/90/300Mb/s) to czy ci z wyższym pakietem są priorytetyzowanymi są ci z wyższym pakietem? Np. załóżmy, że sieć ma wydajność 1Gb/s i łączy się do niej
20 użytkowników z limitem 50Mb/s
20 użytkowników z limitem 100Mb/s

I wszyscy ściągają w tym samym czasie z serwera pozwalającego ściągać z nieograniczoną prędkością, w teorii zapotrzebowanie jest na 3Gb/s, ale fizycznie dostępne jest 1Gb/s. Która z sytuacji będzie prawdziwa (załóżmy, że wszyscy mają taki sam zasięg i moc połączenia)
1. wszyscy będą ściągać z prędkością 25Mb/s
2. Użytkownicy z limitem 100Mb/s będą ściągać szybciej niż ci z 50Mb/s (jak tak to o ile potencjalnie szybciej)
3. użytkownicy będą ściągać z dość losową prędkością (zależnie od tego kto się pierwszy podpiął etc.)
4. coś innego tylko co?

#sieci #siecikomorkowe #tmobile
  • 6
  • Odpowiedz
@lobo: o priorytetach to może się dowiesz jak będziesz pił wódkę z odpowiednim człowiek, który odpowiednio wysoko siedzi, do publicznej wiadomości nigdy tego nie podadzą.
Priorytety na pewno są, na pewno przesyłanie rozmów głosowych stoi najwyżej, karty sim dużych klientów biznesowych też są wyżej a reszta to tak jak pisałem wie to wąskie grono osób.
  • Odpowiedz
@lobo testowałem wielokrotnie. Dwie karty SIM zalogowane do BTSa który był parę godzin wcześniej uruchomiony - oba telefony zalogowane do tego samego LAC i sektora. Test pobierania na jednym wynosił ok 110Mbit/s. Test na dwóch w tym samym czasie - 52Mbit/s na obu. Wiec transfer się podzielił identycznie. Po paru testach pojawiała się asymetria ale suma tych dwóch oscylowała w granicach ok 110-120Mbit. Nie jest to maks LTE więc możliwe że
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@brokenik: No to nie jest do końca test który miałem na myśli bo chciałbym sprawdzić czy istnieje różnica dla tmobile dla różnych pakietów :)
  • Odpowiedz