Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile osób na wykopie czy innych stronach wie, że wrzucając czyjś post np z FB, gdzie nie zakryli danych, albo zdjęcie osoby które zrobili gdzieś na mieście, łamią RODO czy chociażby przepisy o ochronie wizerunku. Jeszcze ta powszechna opinia, że jak ktoś coś upublicznił w internecie to można to bezkarnie wykorzystywać XD oczywiście ja się cieszę, że w tej kwestii panuje prawny luz, bo inaczej doszło by do jednego wielkiego absurdu, ale jednak trochę śmieszy ta martwica prawna.
#wykop #prawo #przemyslenia
  • 8
  • Odpowiedz
@Nobody32: Istnieje cos takiego jak tajemnica korespondencj. Czyli upraszczajac nie mozesz czytac cudzych listow. Tu sie chyba zgodzimy?
Ale adresat listu moze tresc udostepnic - pod warunkiem ze nie udostepnia tajemnicy sluzbowej.

Czym jest post na FB? Kto jest jego adresatem? Kazdy? (zakladamy umieszczenie publiczne postu) Wiec kazdy jako adresat moze podac dalej. Dalczego ma zakrywac dane autora skoro autor publicznie sie wypowiedzial?
Ale co jak tam wiem... Moze ktos obeznany
  • Odpowiedz
  • 0
@magdalena-gaska: RODO dotyczy każdego kto przetwarza dane osobowe, chyba że robisz to w celach czysto osobistych lub domowych. Jak prowadzisz blog i nic nie sprzedajesz ale masz sekcje komentarzy to już dotyczy Cię rodo. To samo FB https://www.rp.pl/dane-osobowe/art39500651-post-na-fb-to-nie-uzytek-prywatny-ujawnienie-danych-podlega-rodo
@WykopX Czytałem. Możesz udostępnić post ale tylko w ramach Facebooka, a nie po za tym portalem. Jak się nie zgadzasz to podaj mi punkt w regulaminie.
  • Odpowiedz
wrzucając zdjęcie osoby które zrobili gdzieś na mieście, łamią RODO


@Nobody32: tutaj tez się mylisz. Udostępnienie czyjegoś zdjęcia nie ma nic wspólnego z RODO. Widać, że nie przeczytałeś ani RODO, ani żadnej ustawy o ktorych piszesz. Ogólnie taki typowy wykopek, co myśli, że zna się na wszystkim, a tak naprawdę nie ma pojęcia o czym pisze. XD

Możesz udostępnić zdjęcie, na którym są osoby, które są w tłumie, albo są tłem
  • Odpowiedz
  • 0
@WykopX: Oj… po pierwsze: wspomniałem w pierwszym poście o prawie autorskim dotyczącym wizerunku. RODO dotyczyło FB. Po drugie: doskonale wiem, że są wyjątki ale na wykopie jest wiele zdjęć osób które nie są w tłumie. A co do tłumu to pamiętaj, że to tylko ogólny przepis i zawsze bada się czy mamy do czynienia z tłumem czy nie. Czasami wystarczy, że dana osoba czymś się wyróżnia np strojem i już można
  • Odpowiedz
  • 1
@Nobody32 Po trzecie, zajmuje się zawodowo m.in. RODO i prawem własność intelektualnej


Buahaha, na pewno. Niezły bajt XDDD

Na pewno zajmuje się zawodowo RODO ktoś, kto napisał kretynizm, cytuję:

Ciekawe ile osób na wykopie czy innych stronach wie, że wrzucając (...) zdjęcie osoby które zrobili gdzieś na mieście, łamią RODO


XDDDDDDDDDDDDDD XXXXDDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@WykopX: Ciekawe że cytat zakończyłeś na „RODO” a nie tym co było dalej. Czytałeś ten link z Rzepy który wrzuciłem?
Kilka dni temu ktoś wrzucił zdjęcie z imprezy, gdzie sam napisał że był fotografem (podejrzewam że wynajętym). Raczej zgody na rozpowszechnianie nie miał. A na zdjęciu było widać m.in. imię i nazwisko solenizanta. Złamał rodo czy nie?
  • Odpowiedz