Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #gielda #kredythipoteczny #kredyt

Tak się zastanawiam ostatnio skąd taka niska inteligencja finansowa wśród Polaków? Któryś już raz czytam artykuł że 60% rodaków ma na koncie nie więcej niż 5k zł, zadłużenie Polaków rekordowe, wszędzie kredyty, pożyczki, chwilówki, samochody na programy jakieś 50/50 3x33, leasingi konsumenckie (nie mówię o operacyjnych na firmę, te są jak najbardziej uzasadnione w znaczącej ilości przypadków).

Niemiec ostatnio się wkrwil, że czekolada Milka ceny zwiększa i co? Zbojkotowali markę, sieci przestały zamawiać i Milka zniknęła ze sklepów. Przecież Hans nie będzie przepłacał za słodycze jak obok ma taniej porównywalnej jakości

A Polak? Kur.wa weźmie tą czekoladę nawet na raty albo z odroczoną płatnością, bo on jest Pan i go stać xd
No i tak nas stać na wszystko za pieniądze z przyszłości, których nie zarobiliśmy, na RRSO 25%, chj nie ważne zarobi się. Ważne żeby pokazać, że jestem kimś, osiągnąłem sukces, dorobiłem się.

Samochód w kredycie, hipoteka na mieszkanie (chociaż tu akurat dla większości nie ma wyjścia, a te hipoteki w porównaniu do innych pożyczek są o wiele tańsze), iPhone na raty i allegro Pay po czy jak to się krwa zwie na gówna o wartości 200 zł bo wypłatka dopiero za tydzień w środę. I tylko pompujemy te ceny wszystkiego sztucznym popytem, pieniędzmi których nie mamy, które dopiero zarobimy, na chorym RRSO.

Nic tu nie będzie tanie, bo Polacy to skończeni idioci. Myślą, że są bogaci, bo pożyczyli pieniądze XD a wszyscy na tym tracą, bo wiecznie pompujemy ceny.
  • 23
  • Odpowiedz
@#!$%@? Skąd? Skąd? No Skąd!?

Polacy są biedni to i nie oszczędzają.
Pensje w Polsce są l żałośnie niskie w porównaniu do Europy. Tylko na wykopie są sami programiści 30k, a już za miesiąc wakacje i znowu będzie ich wysyp ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@#!$%@?: ale #!$%@?, na zachodzie ludzie żyją na kredyt tak samo albo i bardziej niż w Polsce. Z tym że nie biorą kredytu na wakacje tylko na nowy samochód. Do tego większość jednak nie jest programistami 15k z wykopu, tylko pracują za parę tysięcy miesięcznie i jakoś wiążą koniec z końcem. Nie ma z czego odkładać. Takie są realia
  • Odpowiedz
do tego spali na matematyce na procentach składanych, jak ja "kurła pożyczam 600 tys. a oddaję milion czterysta złodzieje"


@Jachoslaw: chyba sam spales. W kredytach hipotecznych nie ma zadnego procentu skladanego
  • Odpowiedz