Wpis z mikrobloga

Któryś już raz z kolei się natknąłem na stwierdzenie, że rzekomo deweloperzy oszukują Polaków. Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób? Ceny mieszkań określa rynek i skoro coś kosztuje x to tyle kosztuje i jak się nie podoba to można nie kupować. Nie słyszałem o sytuacjach żeby w biurze u dewelopera komuś pistolet do głowy przykładali i zmuszali do podpisania papierów.

I to, że ktoś jest biednym gołodupcem, którego nie stać na mieszkanie nie ozacza, że ktoś go oszukuje. Po prostu jest biedny i to jego wina w 100%, więc to żaden argument ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #polska #deweloperka
  • 23
  • Odpowiedz
@majkel88: oczywiście, że nikt nie zmusza poza masą artykułów, które mówią, że zaraz braknie mieszkań, a są opłacalne przez dewerloperów, wypuszczają dane "z dupy" o rezerwacjach, a to tylko ostatnie 7 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Któryś już raz z kolei się natknąłem na stwierdzenie, że rzekomo deweloperzy oszukują Polaków. Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób? Ceny mieszkań określa rynek i skoro coś kosztuje x to tyle kosztuje i jak się nie podoba to można nie kupować. Nie słyszałem o sytuacjach żeby w biurze u dewelopera komuś pistolet do głowy przykładali i zmuszali do podpisania papierów.


I to, że ktoś jest biednym gołodupcem, którego nie stać na
  • Odpowiedz
@toshibaas: ktoś niby kupuje mieszkania ze względu na artykuły? Ludzie kupują mieszkania jak mają dostęp do finansowania bo nie chcą płacić całe życie za czynsz. To jest jedna z ważniejszych decyzji, gdzie głownie kierują się ludzie tym na co ich stać a nie jakimiś artykułami.
  • Odpowiedz
@majkel88: dopiero co miales na glownej artykul jal deweloperzy oszukuja nabywcow na metrazu mieszkania (zawyzaja nielegalnie o trwale scianki dzialowe). Nielegalnie, bo wyrokiem sądu to nie sa lekkie, mobilne przepierzenia, co bylo zamiarem ustawy.

Ktos z branzy pewnie miglby zrobic cala liste punktow jak deweloper moze oszukac klienta. Kilka przykladow tak z punktu widzenia amatora:
- nierealistyczne rzuty mieszkan w ofertach przedstawiajace zabudowe meblami
- przeklamane wizualicje otoczenia budynku, zagospodarowaniia przestrzeni, wprowadzajace klienta w blad na etapie decyzji o zakupie gdy budynek jeszcze nie istnieje
- przemilczenie w prospekcie deweloperskim planowanych, uciazliwych inwestycji
  • Odpowiedz
  • 0
@hu-nows: to można nie kupować jak się wie o danej akcji, która dev odwalił. Albo można czytać umowy i nie podpisywać tego co podstawia pod nos. Proste.
  • Odpowiedz