Wpis z mikrobloga

Któryś już raz z kolei się natknąłem na stwierdzenie, że rzekomo deweloperzy oszukują Polaków. Może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób? Ceny mieszkań określa rynek i skoro coś kosztuje x to tyle kosztuje i jak się nie podoba to można nie kupować. Nie słyszałem o sytuacjach żeby w biurze u dewelopera komuś pistolet do głowy przykładali i zmuszali do podpisania papierów.

I to, że ktoś jest biednym gołodupcem, którego nie stać na mieszkanie nie ozacza, że ktoś go oszukuje. Po prostu jest biedny i to jego wina w 100%, więc to żaden argument ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #polska #deweloperka
  • 23
  • Odpowiedz
@majkel88: nie bedzie proste gdy zaczniesz kupowac a nie teoretyzowac. Bedziesz mial do wyboru zakup obietnic po nizszej cenie (przedsprzedaz, widzisz tylko przyszly plac budowy oraz wizualizacje) albo zakup konktetow tj gdy budynek juz stoi czyli gdy jest juz znacznie drozej a najlepsze mieszkania dawno sprzedane. Wykopki w zyciowych poradach sa niedoscignione, same wujki Dobra Rada. To takie proste, wystarczylo czytac umowe! jak to sie ma do punktow ktore tobie rozpisalem,
  • Odpowiedz
  • 0
@hu-nows: nie wiesz koleś z kimś rozmawiasz. Ja mam za sobą kilka aktów notarialnych, co prawda większość z wtórnego ale jedno kupowałem od porządnego dewelopera, osiedle premium w centrum Krakowa i byłem niemal całowany po rękach. To ze ty kupowałeś może od jakiegoś Janusza i szwagra na zadupiu to twój problem.
  • Odpowiedz
@majkel88: pisalem o praktykach rynkowych, nie osobistych doswiadczeniach moich czy twoich. Rozumiem, ze twoja zlota porada dla wszystkich Polakow jest zeby kupowali tylko premium mieszkania od porzadnego dewelopera w centrum Krakowa, to nie beda miec problemow. Widzisz jakies istotne wady w tej poradzie? Trzeba jeszcze zrobic publiczna, biala liste "porzadnych deweloperow". Ciekawe kto zaręczy, ze dana firma w kazdej budowanej i planowanej inwestycji bedzie porządna..
  • Odpowiedz