Wpis z mikrobloga

73% mężczyzn i 45% kobiet popiera zakaz wyjazdu z Polski dla mężczyzn w wieku poborowym w przypadku ewentualnej wojny.

Młodzi nie chcą, by ograniczono im możliwość ucieczki w razie wojny, osoby starsze natomiast wolałyby zatrzymać młodych w kraju, by ci ginęli ma froncie.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zakaz-wyjazdu-dla-mezczyzn-w-razie-konfliktu-wyniki-sondazu/kqtr9z8?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg

72 proc. Polaków w wieku 18-29 lat nie chce wprowadzenia zakazu wyjazdu z Polski dla mężczyzn w wieku poborowym w razie ewentualnego konfliktu zbrojnego. W przedziale wiekowym 30-39 lat przeciwników ograniczeń jest już 79 proc.

Podejście zmienia się z wiekiem: wśród osób po 40. roku życia zdecydowana większość popiera wprowadzenie zakazu. Najwięcej, bo aż 87 proc. jego zwolenników jest w grupie wiekowej 60-69 lat.

Najwięcej przeciwników wprowadzenia ograniczeń jest wśród wyborców Konfederacji — 75 proc. Ponad połowa (55 proc.) elektoratu Trzeciej Drogi jest przeciwko ograniczeniom.

Wprowadzenie zakazu wyjazdu dla mężczyzn w wieku poborowym w razie ewentualnego konfliktu zbrojnego popiera natomiast 64 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, 60 proc. sympatyków Nowej Lewicy i 53 proc. tych, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Jednocześnie warto przypomnieć, że żadna z tych partii nie jest przeciwna.

#wojsko #wojna #pobor #rosja #neuropa #konfederacja #pieklomezczyzn #pieklokobiet #bekazpisu
Tumurochir - 73% mężczyzn i 45% kobiet popiera zakaz wyjazdu z Polski dla mężczyzn w ...

źródło: temp_file3368760130548331680

Pobierz
 • 34
 • Odpowiedz
Najwięcej przeciwników wprowadzenia ograniczeń jest wśród wyborców Konfederacji — 75 proc.


@Tumurochir: najlepsze jest to, że te ograniczenia już są, także sondaż trochę bez sensu. Pytanie tylko, ilu ludzi zdaje sobie sprawę, że są niewolnikami.
 • Odpowiedz
 • 58
@Czerwone_Stringi no i starzy ludzie mieli obowiązkową służbę wojskową więc mają przeszkolenie, sprzęt i tak będzie ten sam na którym ćwiczyli więc chwila moment i sobie wszystko przypomną ( ͡º ͜ʖ͡º)
 • Odpowiedz
@Tumurochir: Każdy powinien mieć przymus określania swoich poglądów w tak ważnych sprawach, jak przymus walki za ojczyznę i przymusowej służby wojskowej. Wszystkich głosujących za, należy przydzielić do odpowiednich jednostek i przeszkolić. Bez względu na płeć, wiek i stan zdrowia.
 • Odpowiedz
 • 23
@Tumurochir: ciekawe jak umrą młodzi na wojnie to kto tych starych emerytów będzie utrzymywał mam nadzieje że to sie nie stanie ale jak nie daj bóg tak będzie to niech te stare #!$%@? zdychają z braku pieniędzy na życie
 • Odpowiedz
Najwięcej przeciwników wprowadzenia ograniczeń jest wśród wyborców Konfederacji — 75 proc.


@Tumurochir: zero zaskoczenia, większość #!$%@?, ci co zostaną będą chcieli tworzyć rząd kolaboracyjny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
@Tumurochir

No któżby się spodziewał, że największe poparcie jest wśród starszych, których problem bezpośrednio nie dotyczy, BREAKING NEWS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
@Tumurochir: Powodzenia w zatrzymywaniu młodych mężczyzn przed ucieczką, rząd się wypiął na mężczyzn robiąc dobrze deweloperom przez co ci nie mogą pójść na swoje i założyć rodziny i przez to nie mają czego bronić.
 • Odpowiedz
No i co. Może wykopki będziecie się buntować jak do tej pory, plując w monitor w piwnicy.

W Polsce nie ma protestów, w Polsce przyjmuje się wszystko tak jak jest bo jesteśmy frajerami a frajerów się kosi
 • Odpowiedz
Dlatego zamiast młodych wysyłać na front to trzeba pakować starych im i tak nic nie zostało, rozmnażać się i rodziny zakładać nie będą po konflikcie a leczyć nie ma pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czerwone_Stringi: Starzy chcą by był zakaz by brali młodych, ale by sie trochę zdziwili gdyby się okazało, że tak jak na Ukrainie najpierw by brali starych. Przecież wiek poborowy to bodajże do 60,
 • Odpowiedz