Wpis z mikrobloga

7 lat temu zostałem niemal zmuszony do zostania chrzestnym. Szantaże, awantury rodzinne i ataki ze wszystkich stron, bo to przecież ja robię problem i odmawiam maluszkowi. Niestety, uciąłem się. A może i stety ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gówniarz to syn mojej ciotki, archetypu takiej która prosi o rozmowę z kierowbijien przy kasie. Nie wchodząc w szczegóły, jestem niemal pewny że już od jakiegoś czasu wylicza sobie ile zarabiam w #it i już w wyobraźni #!$%@? siano z koperty, albo siano zaoszczędzone na prezencie którego nie będzie musiała kupować gówniarzowi (bo w jej mniemaniu kupię go ja).

Otóż, Droga Ciociu, Droga Rodzinko. Dzisiaj nie jestem 18 letnim szczylem, którego wszyscy razem wówczas zaszczuliście. Dzisiaj jestem jestem owocem wieloletniegozmuszania mnie do kościoła ( ͡º ͜ʖ͡º)

Od tygodnia wspominam w rodzince o tym, że robię research po hulajnogach elektrycznych ze wskazaniem że chyba kupię xiaomi scooter 4 ultra (przeszło 3,3k).

No i mam zamiar kupić hulajnoge, przyjechać nią do kościoła a potem na salę, a potem gówniarzowi dać prezent ze zdjęcia. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś krzyżykiem do postawienia. Co myślicie?

#komunia #kosciol #pieniadze #pytanie #prezent #pytaniedoeksperta
Goronco - 7 lat temu zostałem niemal zmuszony do zostania chrzestnym. Szantaże, awant...

źródło: temp_file3005467395982742201

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goronco: kup mu jakiś fajny retrofittelefon to teraz bardzo w modzie, np. samsunga s3 pierwszej serii lub nokię n95 (niech się trochę symbiana nauczy i pozna co to prawdziwe życie), ewentualnie jakąś motorollę v3 do szpanowania przed kolegami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciotce wspomnij oczywiście że to najwyższy model dostępny na rynku (tylko nie wspominaj w którym roku XD).
  • Odpowiedz
@AlexBrown: ja jestem chrzestnym, tylko to jest obowiązek i tytuł religijny, nie jestem osobą wierzącą już, więc powiedziałem bratu, że przyjdę uczcić święto dziecka, ale nie będę brać udziału w przedstawieniu kościelnym, jak ma problem, to niech mnie nie zaprasza, a prezent wyśle kurierem.
  • Odpowiedz
@Goronco czytając takie posty jak twój, uświadamiam sobie że dzisiejsza młodzież jak ty. Jest po prostu gówno warta, świat z wami u steru będzie jednym wielkim łajnem
  • Odpowiedz
@Goronco: Jeszcze brakuje tagu #pasta . Za rok wkleje to samo i wykopki jak to mają zwyczaju łykną jak pelikany. Nie mówcie, że nie, bo wystarczy wejść na głowną wykop.pl i zobaczyć jakie brednie wykopuje elita internetu.
  • Odpowiedz
@Goronco: Komunia to święto religijne, dobrze robisz, że dajesz biblie, nie słuchaj innych, co mówią, że powinieneś dać coś innego, jak np. lego. Dziecko powinno wiedzieć w czym uczestniczy i jaką wiarę przyjmuje, a jak nie wie, bo go to nie obchodzi, to trzeba by spytać jego i rodziców, po co bierze w tym udział.
  • Odpowiedz
Biblia będzie idealnym prezentem, gdyż rolą chrzestnego jest dbanie o wychowanie dziecka w wierze i w zgodzie z nauką kościoła. Chrzestny pogłębia wiarę i stanowi wzór do naśladowania dla dziecka.


Dlatego Biblia to idealny prezent. Kupno drogiego prezentu np. hulajnogi, roweru elektrycznego, laptopa itp. byłoby raczej niewłaściwym pomysłem. Kosztowne dobra życia doczesnego nijak się mają do wychowania dziecka w wierze, a materialistyczna postawa z pewnością nie świadczyłaby o tobie, jako o wzorze
  • Odpowiedz
dzieciak też się nasłuchają, że komunia to czas materialnych cudów i zgodnie z dziecięcą chciwością oczekują #!$%@? wie czego


@Cadfael: czyli dzieci nie wiedzą w czym uczestniczą... to święto duchowe a nie materialne.
  • Odpowiedz