Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co to są jakieś mieszkania na start/mieszkania dla młodych? Bo pochodzę z miasta #plock ale zaraz po szkole średniej czyli prawie 15 lat temu się wyprowadziłem do dużego miasta. Rodzice też. Mieliśmy spotkanie klasowe z liceum parę dni temu i nie mogę uwierzyć w to co usłyszałem. Większość osób z mojej klasy która została w tym mieście dostała jakieś mieszkania od miasta. Co prawda to nie jest na własność, ale kiedyś chyba z tego co zrozumiałem to przechodzi. I jest wyższy czynsz ale to grosze jak porównać do cen wynajmu, a jeszcze większe grosze jak przyrównamy do cen wynajmu w dużym mieście. No i jestem zdziwiony, że takie programy są i serio działają (tj. dają mieszkania w takich ilościach zwykłym ludziom). Niektórzy dostali te mieszkania już 8 lat temu, a inni dostają teraz na dniach. I małżeństwa z dziećmi, bez dzieci, i samotne matki i nawet single. Jeden gość to parę lat temu dostał kawalerkę to zrezygnował, po jakimś czasie mu zaproponowali 2 pokojowe mieszkanie.
A sam Płock nie brzmi źle, połowa tych znajomych robi na orlenie i nie są to złe pieniądze. I mam trochę butthurt bo może i więcej zarabiam ale też więcej wydam na kredyt na mieszkanie czy wynajem. A jak jeszcze dają im mieszkania za darmo z jakimś trochę wyższym czynsze to już wgl.
Zweryfikowałem w sieci i rzeczywiście co parę miesięcy jest artykuł, że przekazali nową porcję mieszkań na ten program i są foty z odbiorów kluczy.
#nieruchomosci #mieszkanienastart



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Płock ma w #!$%@? hajsu z podatków lokalnych od rafinerii to może się bawić w takie programy. Nie jest to normą w miastach w Polsce.

Podobne bajlando ma gmina Kleszczów w której zlokalizowana jest elektrownia Bełchatów i kosi mega siano.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mieszkania w nowych blokach lub wyremontowanych kamienicach (teraz mp
W samym centrum, na grodzkiej na przeciwko zachety) które są na wynajem od miasta niby na maksymalnie na 10 lat. Mówię niby, bo podejrzewam ze jak ktoś będzie płacił to go z tamtad nie wyrzuca nigdy, ale to tylko moje domysły. Czynsz 4 lata temu to było ok 17zl/m2, jak jest teraz nie wiem. Generalnie spoko opcja bo mieszkanie nowe, łazienka
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PfefferWerfer: Tak myślałem, że nie jest normą, coś o uszy się obiło ale nie znałem nigdy nikogo kto takie coś dostał. Jedynie legendy, że pojedyncze kilka mieszkać na całe miasto i dostawali dzieci urzędników. Aż tu nagle się zdziwiłem.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @wiekuisty: Teraz na tej grodzkiej dwie osoby z tej grupki znajomych dostawało te mieszkania. Właśnie w tym tygodniu mieli dostać. A inni to Kwiatka, Sienkiewicza, Padlewskiego, Podolszyce, Polna na Skarpie i tak dalej.
Znajomi chwalą, opłaty groszowe, wszystko odnowione, no pod klucz tylko meble tak jak piszesz.
A z tymi 10 latami użytkowania to podobno jest tak, że jak płacisz to potem dostajesz na własność to
  • Odpowiedz
Na własność to nie ma szans dostać. Program ma na celu umożliwienie odłożenia na sensowny wkład własny przez te 5/10 lat (z założenia 5 było, ale był warunek ze jeśli palcisz regularnie to jest opcja przedłużenia o kolejne 5) kiedy masz możliwość tam mieszkać. Nie wiem czy są już jacys beneficjenci programu, ktorzy mieszkają 10 lat bo może sam program tyle nie trwa jeszcze. Generalnie to jeśli będzie dużo wnioskodawców, to mogą
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: żeby się dostać do Orlenu musisz być przydupasem kogoś z partii, jako random jedyny Orlen do jakiego można się dostać to jak tankujesz na stacji xd w Płocku nic nie ma dla młodych ludzi, zero atrakcji czy nawet restauracji. Przeprowadziłem się tu z miasta podobnej wielkości i żałuję. Główna atrakcja tego miasta to sranie do wody na podolance
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Bonsoul: No to nie wiem co jest nie tak z tym Orlenem. Połowa znajomych osób z Płocka tam pracuje. Jedni zostało w płocku i studiowali zaocznie, inne wyprowadzili się na studia, popracowali rok-dwa w tamtym mieście i wrócili tu na Orlen. Nie sądzę, że to czyiś przydupasy.
W orlenie pracuje podobno ok. 15tys osób jak policzymy te wszystkie spółki jak jakieś ochrony, administracje, archiwa, laboratoria, paliwa,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: specjalista w księgowości dostaje niecałe 4k netto, poza PKNem i CUK celujesz poniżej 3,5k do ręki xd także tak, cudowny pracodawca. Ciekawe kto ze znajomych ci powie, że jest z "nadania" xd. A kombinat? 3 zmiany w syfie i wdychanie chemicznych oparów świątki, piątki i niedziele czyli robol na poziomie hindusa za +-6 netto xd nic tylko brać. Orlen może o ma 15k pracowników, z czego płatne stanowiska w Warszawie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Bonsoul: No dobra, to zmienia postać rzeczy. Ja słyszałem o zarobkach w Płocku, w biurach ok. 6-8tys do ręki. Różne dziedziny, od administracji, finansów, logistyki, hr. Automatyk, it, serwisant w koltransie jeszcze więcej. Więc chyba znajomi mnie robią w bambuko. Oczywiście takie zarobki po jakimś tam czasie pracy. + chwalili sobie masę premii, dodatków, itp.
Znam też osoby co parę lat popracowały w korpo w Warszawce
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Tru ale wygaszanie elektrowni już blisko. Do 2036r. mają zamknąć. Co do orlenu i płocka wszyscy ludzie których poznałem z tamtych okolic niejako sobie współczuli mówili o sobie skażeni ludzie i że praca w rafiinerii niby daje dobre pieniądze, ale po pewnym czasie ludzie rzygają w nocy nie wiadomo od czego. Albo rafiineria benzopiren wypuszcza w ilościach przekraczających normy o 5000% kiedyś była akcja, że wypuszczali to w niedziele o
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Zlmmerman: Bardzo możliwe, że tak, choć ten skrót pierwszy raz słyszę i musiałem googlować.

@plazma: No tak był plan zawsze. Ale jak sam w korpo zarabiam ok. 10tys, a w płocku znajomi mi mówią o 6-8tys oraz to, że mieszkanie na 10 lat dostali za grosze (w sensie taniej niż np. wynajem) to trochę się smutno robi. A jeszcze gadali, że pewnie na własność będą
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @plazma: No ale rynek pracy chyba mogę sprawdzić? Będę wiedział jakie zarobki oferują i wtedy się zdecyduje. To samo różowa.
Bo widzisz. Mam w tym Płocku trochę znajomych. Różowa też bo również stąd pochodzi. No i widzimy różnicę w poziomie życia osób które nie poszły na studia (albo ukończyły Włodkowica), pracują w jakiś sklepach, piekarniach, gastro czy jako najniższy robol na CNH. Ale inny poziom życia
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Bonsoul

specjalista w księgowości dostaje niecałe 4k netto


Ale na tydzień? Bo jak tak to zazdro.

4k to ja dostałem jak się przyjmowałem jako świeżak zaraz po studiach. Fir na sgh. Z 12-13 lat temu xD Gdyby były takie pensje (4k to pewnie ma jakiś stażysta z tego ich funduszu dla rozwoju nowych pracowników) to nikt by tam nie pracował xD

  • Odpowiedz