Wpis z mikrobloga

Dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi w sprawie ścieżki rowerowej i przejścia przez ul. Marszałkowską w Warszawie. Szczególnie dziękuję tym pedalarzom, pouczającym mnie z wyżyn swojej mądrości o tym jak to wymuszam pierwszeństwo i łamię przepisy ruchu drogowego chodząc po Warszawce i przechodząc przez ulice. Zgłosiłem problem na 19115 i został zarejestrowany. Jak będę miał odpowiedź Ratusza podzielę się z Wami.
#warszawa #rower #wypadek
  • 7
  • Odpowiedz
pouczającym mnie z wyżyn swojej mądrości o tym jak to wymuszam pierwszeństwo i łamię przepisy ruchu drogowego chodząc po Warszawce i przechodząc przez ulice.


@onepropos: jakiś kontekst? Bo z tego to opisu nic nie wynika
  • Odpowiedz
jakiś kontekst? Bo z tego to opisu nic nie wynika


@Paczek_w_masle: wlazł bez rozglądania się na drogę dla rowerów, wprost pod koła jakiemuś rowerzyście, rowerzysta go opieprzył i do teraz nie może rozchodzić tej zniewagi :)

A wlazł dlatego że zarządca drogi poprowadził DDR przez środek chodnika bez zapewnienia żadnego sensownego sposobu przechodzenia przez tą DDR, a piesi nie rozumieją że przepisy wymagają od nich ustępowania pierwszeństwa rowerzyście jak przechodzą przez
  • Odpowiedz
@onepropos: Poszukaj sobie hasło "przejście sugerowane" bo tak to wygląda z tymi obniżeniami. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, trzeba na siebie uważać. Jeżeli będziesz miał pecha i stanie ci się coś poważnego na chodniku to na 99.99% będzie to wina kierowcy samochodu nie rowerzysty. Czysto statystycznie masz większe ryzyko że ktoś cię zaatakuje nożem niż że zostaniesz poważnie potrącony przez rowerzystę.

Osobiście, dopóki nie czuję zagrożenia mojego zdrowia, olewam wszelkich
dybligliniaczek - @onepropos: Poszukaj sobie hasło "przejście sugerowane" bo tak to w...

źródło: cef16a0718c7ddc67e04ddd34b6357e6b2664fc49b5f4edab6737d5a040b74ed

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
piesi nie rozumieją że przepisy wymagają od nich ustępowania pierwszeństwa rowerzyście jak przechodzą przez DDR poza przejściem.


@hellfirehe: to są twoje urojenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) rowerzysta ma zwolnić przed przejściem i przepuścić pieszych przechodzących na pasach
  • Odpowiedz