Wpis z mikrobloga

Mentalnosc krakusow. Hej przeprowadzilem sie za dziewczyna z pomorza do Krakowa i odbilem sie od tych ludzi jak od sciany. Ludzie, niemili, nieuprzejmi, zadufani w sobie. Takie miny maja jakby byli obrazeni na caly swiat, strach sie odezwac do nich. Na drogach dramat, widza obca rejestracje to trabia czesto nawet na zlosc, nie wpuszczaja. O co chodzi z tymi krakowiakami, czy to tylko moje odczucie czy z krakusami jest generalnie cos nie tak?

#krakusy #krakow #kierowcy #mentalnosc #malopolska #gdansk #pomorze
  • 40
  • Odpowiedz
@programista15cm: A to pełna zgoda. Po prostu uśmiechnąłem się na wspomnienie o powiatowym mieście czy mieście martwym w nocy. Jest to raczej normalne, a nawet jak czytam jakieś miastowe wątki w internecie to po COVIDzie dużo miast na świecie raczej śpi niż nie śpi.

Warszawa jak najbardziej jest bardzo przyjemna do życia. Niektórzy mnie kojarzą jako wykopowego wroga Trójmiasta, a przede wszystkim Gdańska - jedno przesadnie demonizowane, a drugie przesadnie hajpowane.
  • Odpowiedz
czy mieście martwym w noc


@crewlove: nie czaje, w warszawie na wszystkich arteriach cala dobe laza ludzie (moze dlatego ze nocne jezdza). Nie mowie o centrum ale takie totalnie oscienne dzielnice jak bemowo, ursynow...

W gdansku, wroclawiu czy whatever tez normlanie sa ludzi
  • Odpowiedz
@programista15cm: Ja nie mówię o Warszawie w tym kontekście. Tu tylko, że jest przyjemnym miastem.

Powiedziałem, że jak ty uważasz Kraków za miasto powiatowe i puste (za wyjątkiem kilku miejsc), tak jak uważam to samo o Gdańsku. Nie zdziwiłoby mnie też, jakby ktoś miał bardzo podobne opinie o Poznaniu czy Wrocławiu (choć ja się tu nie znam) i zastanawiam się czy nie mamy jakiegoś dziwnego wyobrażenia i relatywnie wysokich oczekiwań o
  • Odpowiedz
@programista15cm: po prostu nie potrafisz jeździć po krakosku nie bez powodu jest tu od lat kręcony program Jedz bezpiecznie - Kraków ma najgorsze i najtrudniejsze dla kierowców rozwiązania drogowe, niektóre są na tyle unikalne że występują tylko w Krakowie
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Danielo24 chyba z Tobą jest coś nie tak :D ja niedawno wróciłam z Wro do Krakowa, sprowadziłam też chłopa, który normalnie jest z Podlasia i on sam jest zdziwiony jacy ludzie tutaj są mili, zagadują, drzwi Ci przytrzymają. Ja też odkąd tu mieszkam (5 lat z przerwami) nie pamiętam nie miłej sytuacji
  • Odpowiedz
@Danielo24: mi się Kraków podoba, jedyne miejsce w którym faktycznie było źle to warszawa. Bydło drogowe, oraz wiecznie wkurzeni ludzie.

Jak można zakorkować przejście dla pieszych?

Kiedyś się zastanawiałem skąd tak dziwne stereotypy o ludziach którzy kupili laptop z jabłkiem. Przecież
To tylko laptop.
W waszawie raz w pociągu i raz w kawiarni widziałem jak ktoś wyciąga swój Apple MacBook tylko po to by sprawdzić na nim godzinę…

O tym że
  • Odpowiedz
@Lardor: myślałem, ze to oczywiste, ze mówię o 5% najgorszych czarnych owiec z obszaru. Kazdy wie ze w Warszawie debili nie brakuje, ale to sa inni debile - zapatrzeni w siebie i swoj zysk, kieruje nimi chciwość i pośpiech

A w Krakowie debilami kieruja w moim odczuciu kompleksy i chęć "pokazania im" jak trzeba żyć (w takim często kościołkowym stylu)
  • Odpowiedz
Na drogach dramat, widza obca rejestracje to trabia czesto nawet na zlosc, nie wpuszczaja.


@Danielo24:
Bzdura totalna. Od niedawna jeżdżę po Krk, mam rejestrację z powiatowego z innego województwa i nie raz w ostatniej chwili musiałem zmieniać pas bo nagle się okazało, że z mojego nie mogę gdzieś skręcić. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby ktoś mnie na złość nie wpuścił.

Jedynie mogę narzekać na kierowców taksówek (czy bardziej te wszystkie
  • Odpowiedz
Nazywasz kogoś kto jedzie w miarę przepisowo chamem bo uniemożliwia ci łamanie przepisów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@vateras131: poczekaj, przeciez on sam zlamal tym zachowaniem wiecej przepisow ode mnie?
Bo poza tym, ze jechal 90 to jeszcze przyspieszal podczas bycia wyprzedzanym
Jeszcze mi droge zajechal czyli do 30k grzywny osobno

800zl 9 pkt + 350 zl + 6 pkt no prawie komplet by zebral, gdyby pies to
  • Odpowiedz