Wpis z mikrobloga

Jako, że obecną robotę udało mi się znaleźć ostatnim rzutem na taśmę, a w poprzedniej moje miejsce pracy zosatało zredukowane to powiem wam, że boję się u obecnego pracodawcy iść po podwyżkę. Przepracowałem u niego 10msc, obecnie posiadam 3 lata expa jako frątaś i mam 10k brutto no UoP. Czy tak wygląda urealnianie się oczekiwań programistów wględem rynku pracy?

#programowanie #programista15k #frontend #it
  • 16
  • Odpowiedz
@Rufurege1: Sam się zastanawiam nad tym mimo, że mam więcej exp'a od Ciebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z jednej strony mogą się po prostu nie zgodzić, ale z drugiej mogę zasiać w ich umysłach, że może czas na kogoś tańszego.
  • Odpowiedz
@Rufurege1 To i tak nie masz tak źle, raczej rynkowe wynagrodzenie, może nawet powyżej przeciętnej. Ja mam z tym samym stażem tyle samo tylko netto na b2b, więc de facto pracodawca płaci za mnie mniej niż za Ciebie. A do tego masz więcej dni wolnych itd.
  • Odpowiedz
Przepracowałem u niego 10msc, obecnie posiadam 3 lata expa jako frątaś i mam 10k brutto no UoP


@Rufurege1: zarabiasz 2000zł brutto więcej niż wynosi średnia na twoim stanowisku z twoim expem, ogarnij się. Inni by sobie dali uciąc rękę za 9k brutto po 3 latach stazu
  • Odpowiedz
trzeba uciekać z zawodu bo pielęgniarka ma więcej kasy


@Rufurege1: Ogólnie to ciężko zarabiać więcej niż pielęgniarka, bo taka na B2B wyciąga 20-30k netto na luzaku w państwówce, specjalistyczna w renomowanej prywatnej klinice pewnie 2-3x tyle. A co do twojego pytania to zapytaj kiedy możesz się spodziewać rozmowy podsumowującej okres zatrudnienia i dostosowania stawek. Możliwe, że będzie to po +- pełnym roku pracy.
  • Odpowiedz
eśli to jest rynkowa stawka w dzisiejszych czasach to trzeba uciekać z zawodu bo pielęgniarka ma więcej kasy xD


@Rufurege1: Nom, masz racje. Trzeba uciekać z FE.


A tak na serio, to 10k brutto na UOP to imo. mało.
  • Odpowiedz
Programista na 2 etatach wyciąga 30-60 netto na luzaku


@chinski_pierozek: Nie do końca na luzaku, na początku trzeba znaleźć dobrze płatną pracę w bardzo kompetytywnej branży i to dwa razy. W przypadku pielęgniarki, bez doświadczenia ani rozbudowanej rekrutacji może pójść do losowego szpitala państwowego i powiedzieć, że chętnie będzie tam pracować a oni ją wezmą od ręki od razu bo brakuje ludzi. Taka bez specjalizacji dostanie pewnie 75-100 pln/h, co
  • Odpowiedz