Wpis z mikrobloga

#devops #programowanie

Klient ma jakiś swój serwer mailowy hostowany przez jakiś niezwiązany ze mną podmiot, z którego moja apka wysyła do 3-4k maili dziennie (maile z obsługi sklepu - 1 powitalny, drugi z fakturą i nr listu przewozowego).
Niestety maile wysyłane z aplikacji nie zapisują się nigdzie im na serwerze z którego następuje wysyłka, więc dodałem jako BCC adres utworzony na GMailu, żeby mieć folder "Wysłane". Działało spoko, ale ostatnio serwer pocztowy zaczął sypać błędami, że wysyłka na ten adres się nie powiodła - osiągnąłem limit wiadomości przychodzących w jednostce czasu.

Które rozwiązanie polecacie, także pod uwagę, że w załącznikach są faktury z danymi osobowymi:
- postawić sobie własny kontener z serwerem pocztowym
- kupić jakąś dedykowaną skrzynkę i na nią słać maile?

Microsoft Exchange 365 / 50gb ~ $4 / msc? Czy coś innego?
Czy na 365 tez beda jakies glupie limity?
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Nexiu: pytałem na czacie MS:

Yes, Microsoft 365 does have rate limits for incoming emails. The incoming message rate limit for a Microsoft 365 email account is 3600 per hour
  • Odpowiedz
  • 0
mailgun


@ujdzie: właśnie ja nie mam o tyle problemu z wysyłaniem maili, bo do tego wystarcza mi ten serwer smtp co ma już klient.

Problem w tym, że jak wysyłam sobie te maile normalnie przez smtp to bok później ich nie widzi nigdzie w wysłanych w skrzynce z której są wysyłane. Dlatego wysyłam sobie BCC na 'trzeci adres' na który w razie potrzeby bok sie loguje i tam ma te
  • Odpowiedz