Wpis z mikrobloga

#testowanieoprogramowania

mircy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy? siedzę ponad półtora roku w jednej firmie ale planuję wyprowadzkę do wwa z Krakowa i nie wiem czy przy okazji nie zmienic pracodawcy. Nie ukrywam że miewam tu czasem już dość tego jak wygląda nasze workflow i po prostu czuję się ostatnio przytłoczony i zdemotywowany. Biorę 120 PLN + VAT (manual + automaty) .

Da radę znaleźć dziś w dwa miesiące nowa pracę na rynku QA ? Z taka stawka dla mida? slyszalem różne opinie i zastanawiam się jakie macie doświadczenie.

(4 lata expa here)
  • 14
  • Odpowiedz
mircy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy?


@cl_master: programiści boją się zwolnienia, więc tworzą oprogramowanie które nie wymaga testowania, bo jest bez błędów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@cl_master: Generalnie 120pln/h to dobra stawka, jak dla mida to jedna z wyższych w przypadku pracy bezpośrednio dla firmy z Polski. A znajdą się firmy, które za połowę tej stawki szukają seniora. Pojawiają się oferty na 22-24k pln dla mida, ale teraz jest ich dość mało + często jest to np. babranie się w starym legacy kodzie, automaty które robią co robią ale nie wiadomo dlaczego i po co. Utrzymanie tego
  • Odpowiedz
  • 0
@Pmpa tzn no mam 4 lata expa, robię już u nich półtora roku ponad, posada było docelowo na seniora oczywiście wiadomo było że nim nie jestem ale stwierdzili że est potencjał na dobrego mida więc zaczęliśmy współpracę za 100pln + VAT, sprawdziłem się i po roku dostałem podwyzke 20%. I tak se pyrkam teraz już w miarę stabilnie. Seniorem bym się nie nazwał ale u mnie są dobre stawki bo jest trudny
  • Odpowiedz
@Pmpa: Wbrew temu co jest plusowane na wykopie, to w IT, nie ważne czy jako dev, ux czy tester da się zarabiać takie stawki na poziomie mida. Ale za takie stwierdzenia minusują na głównej :P
  • Odpowiedz
  • 0
@diarrhoea: Sądzę, że głownie dlatego, że QA to coś jak Counter-Strike, bardzo łatwo wejść ale ciężko wymasterować. Ludzie raczej kojarzą QA z czynnościami które może wykonywać małpka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale jak się okazuje, że są QA którzy kodują nie gorzej niż programista z wieloletnim stażem i mają zajebiste zdolności analityczne albo pracują w testach chmurowych, embedded i pisza skomplikowane automaty to nagle stawki lecą do
  • Odpowiedz
@cl_master: nie wiem co testujesz, ale w embedded, niezależnie od użytych techologii w projekcie na ogłoszenia zgłasza się po 50-80 osób w ciągu jednego dnia. Do tego poziom trudności rekrutacji przy tej liczbie chętnych wzrósł x2 (mówię o stanowiskach seniorskich). Musisz umieć pisać automaty w 2 językach, być devOpsem, manualem, inżynierem wymagań, a do tego wszystko albo onsite albo max. hybryda. No i stawki jakie widziałem to max 160PLN na B2b
  • Odpowiedz
@cl_master: a co to te testy chmurowe? Jak korzystam z postmana w chmurze zamiast local agenta to testuje chmurowo? Jak przeklikuje aplikacje zhostowana na awsie to testuje chmurowo? Bo moze powinienem pojsc po podwyzke
  • Odpowiedz
@kolejny_wolny_nick: W sumie to mocno mnie zaskoczyłeś. W embedded odkąd pamiętam, to narzekali strasznie, że nie ma ludzi z chociaż podstawową wiedzą i stawki były lepsze niż w mobilkach/webowkach.
Aż tak się poobcinały projekty w embedded, czy ludzie którzy nie mogą znaleźć pracy aplikują nawet w miejsca, gdzie bardzo nie pasują?
  • Odpowiedz
@kolejny_wolny_nick: Też troszkę się z tym kopałem ostatnio (tzn. szukaliśmy samodzielnego testera automatyzującego w PW) i zgłaszało się mnóstwo ludzi, którzy dopisywali PW do swojego CV, wiedząc jakieś podstawy podstaw, nie przerobili nawet jednej darmowej lekcji. Ale wynikało to z tego, że mnóstwo kandydatów szukało pracy już długo bez efektu.
  • Odpowiedz