Wpis z mikrobloga

Znajoma para chce stawiać dom szkieletowy. Cena to 350 k ( stan deweloperski do wykończenia, bez źródła ogrzewania). Podczas gadki zeszło na cenę, że to tylko 350 k a mieszkania tyle samo kosztują (powiatowe). No to im mówię, że trzeba doliczyć koszt jakiegoś źródła ogrzewania, wykończenia, łazienka i kuchnia to kupa kasy, obejście, ogrodzenie, ogródek itd, że lekko będą pod 800k podchodzić a oni zonk xD jak to, oni myśleli że 350 k i mogą się przeprowadzać, a reszta taka droga? Ja nie wiem w jakim oni świecie żyją xD narazie zastosowali wyparcie, ale myślę że szybko do nich dotrze w co się ładują.
Ciekawe ile jeszcze takich par mieszka w tym wspaniałym kraju ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nieruchomosci #budowadomu
  • 16
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: raczej nie dotrze ale plus domu jest taki, że można etapować i mieszkać. Nie potrzebujesz od razu ogródka, ogrodzenia, bramy, oczka wodnego żeby zaspokoić na starcie swoje podstawowe potrzeby mieszkaniowa. Ba, nawet nie potrzebujesz wykończonego całego domu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@mch0588
Zgadza się, tylko zaskoczyło i rozbawiło mnie to, że oni nie są świadomi do końca kosztów inwestycji xd postawa typu jakos to będzie, potem będziemy się martwić, zero refleksji
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: straszysz ich - nie będą mieli kasy to zrobią po kosztach - można #!$%@?ć na kuchnie 50 koła od stolarza, a można za 10k w leroy coś ogarnąć albo nawet taniej, można siatkę #!$%@?ąć zamiast wielkich konstrukcji itd. itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@grek_zorba
Ja jestem z tych, co wolą zrobić raz a porządnie, więc szacowałem koszty z mojego punktu widzenia. Trochę nie rozumiem stawiania nowego domu i wstawiania tam marketowej, taniej kuchni, choć jestem świadomy, że tacy ludzie też żyją wśród nas :)
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: raz że po jakimś czasie ma się na to wyrąbane, a dwa że przecież po kilku latach można zrobić remont. Ja np. żałuje że się dałem namówić na stolarza (stolarza - mocne słowo jak na docinacza płyt xd) i kilka rozwiązań z wyższej półki w mieszkaniu jak widzę jak wszystko niszczeje i przy kolejnym wykończeniu oleje większość stolarzy, uber drogie drzwi wewnętrzne, deszczownice, lustra, farby uber ekstra zmywalne i kilka
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Nie bez powodu regularnie można się natknąć na otodmie na oferty sprzedaży budów na etapie murów.

Ale mieszkanie deweloperske też musisz wykończyć, ja wiem że to są niższe koszty niż przy wykańczaniu domu, ale sprawiedliwie jest uwzględnić koszty i tu i tu.
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: 350k za stan deweloperski szkielotowy to się wydaje jakoś podejrzanie mało. Czy oni juz maja działkę ogarnią, przyłącza, fundamenty? A moze to jakis malutki domek?

Pytam bo sporo jest oszustów którzy biorą kasę na szkieletówkę, życzą sobie zapłacić z góry, a potem tyle ich widziałeś. Niech dobrze prześwietlą firmę.
  • Odpowiedz
  • 0
@nika_blue
100m2 , działkę mają swoją, przyłącza już zrobili lub są w trakcie. Te 350 k to koszt samego domu z płytą bez źródła ogrzewania w standardzie z grzejnikami, 10 cm styro, białe okna, jak chcą coś zmienić to trzeba dopłacać
  • Odpowiedz
Podczas gadki zeszło na cenę, że to tylko 350 k a mieszkania tyle samo kosztują (powiatowe). No to im mówię, że trzeba doliczyć koszt jakiegoś źródła ogrzewania, wykończenia, łazienka i kuchnia to kupa kasy, obejście, ogrodzenie, ogródek itd, że lekko będą pod 800k podchodzić a oni zonk xD jak to, oni myśleli że 350 k i mogą się przeprowadzać, a reszta taka droga? Ja nie wiem w jakim oni świecie żyją xD
  • Odpowiedz
Nie potrzebujesz od razu ogródka, ogrodzenia, bramy, oczka wodnego żeby zaspokoić na starcie swoje podstawowe potrzeby mieszkaniowa.


@mch0588: w sensie porównujesz łazienkę, ogrzewanie i kuchnię do oczka wodnego?
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Hej, jak już znajomi skończą, to można im podpowiedzieć, że dom szkieletowy warto sprawdzić po firmie budowlanej. Co prawda normy dotyczące domów szkieletowych (dotyczące np. równości ścian, posadzek i kątów) są dużo bardziej liberalne niż w domach murowanych, to jednak bardzo często ściany są na tyle krzywe, że wykonawca musi poprawić. Zachęcamy do odbioru domu szkieletowego przez naszych inżynierów: link np. tutaj https://pewnylokal.pl/porady/dom-szkieletowy-odbior
  • Odpowiedz