Wpis z mikrobloga

#zagadkilingwistyczne #hetmanska #haslohetmanskie #ocznytygodnikhetmanski

Kontynuujemy zabawę, polegającą na wymyślaniu haseł hetmańskich do zadanego słowa, po kilku dniach osoba zadająca wybierze spośród nich najlepsze, a zwycięzca wymyśli nowe słowo.

Tym razem proponuję słowo gabinet. Zapraszam do układania!

Spamlista (kto na niej nie chce być, niech da znać):

@AleFermat @zwiazek_naturalny @scyth @manimalia @damiinho @Pippo @John_Finn @akurczak @nieskonczonosc @mojwa @skrzat_Wywrotek @brak_nicku @lort @Chcialbym @misiafaraona
  • 13
  • Odpowiedz
@zwiazek_naturalny: @wszystkie_narzady_mam_z_pluszu: @skrzat_Wywrotek: @AleFermat: Raptem przypomniałem sobie, że się tu odbywa konkurs, w którym rozstrzygam! No to żeby już dłużej nie przeciągać:

Poziom tym razem wyrównany był do tego stopnia nieprzyzwoitości, że nad wyborem zwycięzcy myślałem długo i srogo. Zresztą prawie wszyscy tu zgromadzeni wiedzą, jak ciężki to fach. Niniejszym ogłaszam:

@zwiazek_naturalny Wygrywasz :)


Specjalne gratulacje dla @wszystkie_narzady_mam_z_pluszu za udany debiut! No i cieszę się, że dzięki naszej
  • Odpowiedz
@skrzat_Wywrotek: Odgadywanie. Domyślam się, że są (poza wertowaniem słowników, czytaniem i ogólną umiejętnością skojarzeń słownych) jakieś interesujące techniki.

Układanie wydaję mi się czynnością podobną do innych kreatywnych 'rozkmin', czyli nagłe zapalenie się żarówki nad głową, powiązanie to z innym elementem i voila.

Czyli może zejść kilka godzin ; )
  • Odpowiedz
@wszystkie_narzady_mam_z_pluszu: Jak rozkminisz, która część jest opisowa a która kombinowana, to niemal wygrałeś. Wiadomo, że opisowa musi być albo na samym początku albo na samym końcu. Potem trzeba się pobawić literkami, sprawdzić, czy układacz po prostu kombinuje z ustawieniem liter czy też bawi się w synonimy. Czy jedno i drugie :) No i mniej więcej można rozpoznać, które słowo zawiera tzw. komendę do przeprowadzenia kombinacji, np. "ucięty", "pierwszy", "oszalały", "niespokojny", "końcowy"
  • Odpowiedz