Wpis z mikrobloga

#polska #zalesie #przemysleniazdupy

W tym kraju to na prawdę gdyby się człowiek miał tym wszystkim przejmować to by ze stresu wykitował przed czterdziestką.

Z jednej strony "prawicowi" konserwatyści, którzy okazuje się że są ukrytą opcją prorosyjską oraz szurami.
Z drugiej UE której decyzje czasami są... Mocno dyskusyjne.
Do tego dochodzi rząd, który miał być remedium na to co działo się przez ostatnie 8 lat, a jak na razie wykonuje dziwne ruchy które sprawiają że traci poparcie tych którzy dali mu kredyt zaufania.
No i lewica która mężczyzn w wieku produkcyjnym traktuje jak niewolników i potencjalnych przestępców.

Energetyka? Elektrownie atomową od dekady budują tak żeby jej nie wybudować, w połowie 4 dekady XXI wieku Polska będzie miała olbrzymi problem z energią, jeśli atomówki nie powstaną. Dla porównania Francja pierwsze 3 elektrownie zbudowała sobie w 6 lat. U nas od ogłoszenia że będziemy budować (2008?) do prawdopodobnego wybudowania JEDNEJ minie minimum ponad 25 lat. X #!$%@? D.

CPK? Jedni udawali ze coś robili(A najczęściej były to prezentacje w PowerPoincie xD) żeby po wyborach zgonić na tych drugich że nie chcą dokończyć... Co W sumie jest prawdą, bo ci drudzy od razu wsadzili tam typa który jest nastawiony anty do całego projektu i tylko patrzy żeby go #!$%@?ć.

Polski narodowy samochód elektryczny im. Jana Pawła II -IZERA? Miś na miarę naszych możliwości. Choć mam nadzieję że ktoś to doprowadzi do końca, choć wątpię.

Armia? Polski zmech od lat 70 opiera się na #!$%@? BWP1. Jakby nadal była służba zasadnicza, to mogło by dojść do sytuacji w której na tej samej puszczę złomu służyli by wnuczek ojciec i dziadek, to jest jakaś paranoja. W razie wybuchu wojny jesteśmy chyba w gorszej sytuacji sprzętowej niż II Rzeczpospolita w 39 za sanacji. Agent Antonio rozmontował służby specjalne, zastępując agentów harcerzami, nauczycielami i pociotkami, a nad wszystkim czuwała komisja, w której sklad po latach wychodzi ze wchodzili ruscy agenci. Jego następca przed 2022 zamawiał armii mobilne ołtarze, a po 2022 kupował w panice wszystko na pałę, zeby tylko w rządowej tv ogłosić sukces i nagrać materiał na tle czołgów, armatohaubic bądź samolotów. W tym czasie zwykli żołnierze musieli sami sobie kompletować
Sprzęt, bo armia nie zapewniała.
BWP Borsuk, następca wiekowego BWP1? No robi się mordo, jeszcze 5 lat testów i może zaczniemy produkować, 2 sztuki na miesiąc.
AHS Krab? No nasza duma, ale w sumie to kupimy od Koreańca, może nie będzie taniej, ale za to będzie problem z serwisem.
F35? Mordo, proste kupujemy i Apache, 96 sztuk. Że przeplacilismy? A #!$%@? tam, podatnicy wytrzymają. Że Finowie i Czesi po cichu wynegocjowali taniej i lepszy pakiet? My potrzebujemy na już.

Edukacja? Jedni chcieliby zrobić z podstawówek Kato-teologiczne bogoojczyzniane pralnie mózgów, drudzy doszli do władzy i od razu wajcha w drugą stronę, tolerancja lgbt i feminizm na pełnej, jakby polscy faceci już nie mieli wystarczająco #!$%@?.

Paliwo? Jeden paradował w 2014 z kanistrem na ktorym namalowane było ile z paliwa to podatek i obiecywał ze jak dojdzie do władzy to obniży podatki i paliwo stanieje. A jak doszedł do wladzy to nie dość że nie obniżył podatków, to paliwa podrożały xD. Drugi w 2023 również obiecywał że paliwo może być tańsze... Po czym doszedł do władzy i paliwo drożeje xD. A ja tylko ludziom sie dziwię że oni myślą że politycy tak serio z tym obniżeniem cen. Po pierwsze to nie obniżą podatków, bo to jeden z ważniejszych elementów budżetu państwa, po drugie Polska nie posiada swoich złóż ropy naftowej i jest importerem, więc siłą rzeczy jest uzależniona mocno od cen na rynkach światowych. Wiec to nie jest tak ze przyjdzie sobie kaczor albo Donald i wciśnie przycisk pod nazwą "niższe ceny paliwa". Ale betonowi za cholerę tego nie wytłumaczysz, bo mentalnie żyje jeszcze w epoce Jaruzelskiego.

Do tego podzielone społeczeństwo, które przez ostatnie 8 lat zostało zakażone tak tępą propagandą, że obserwując to jestem w ciężkim szoku że to się udało. No i ruska 5 kolumna hodująca zastępy pożytecznych idiotów, którzy teraz zrobili by najchętniej polowanie na czarownice, z ukraińcami w roli głównej, nie widzący przyszłości dalej niż na 10-15 lat do przodu. Dziś damy Ukrainie zdechnąć pod ruskim butem, Rosja nie zaatakuje nas za rok, 5, 10 czy nawet 20. Ale wyjdzie z tej wojny silniejsza. I przy korzystnych dla niej warunkach na świecie kiedyś może się okazać że to my będziemy zagrożeni bezpośrednim atakiem, albo nasze wnuki.

Oprócz pro-rosyjskich "prawdziwych polskich Polaków z polskiej Polski" jeszcze są ci którzy uważają że klimat wcale się nie zmienia i można zanieczyszczać środowisko w opór oraz ci z drugiej strony, którzy z kolei chcieliby zabrać ci samochód i wykręcić korki w domu. Nie wiem która strona bardziej szkodliwa.

Ostanie kilka lat w tym kraju to jest jakiś #!$%@? sen wariata, a poruszyłem tylko kilka spraw, jest tego jeszcze cała masa. Odnoszę straszne wrażenie że to co widzieliśmy przez ostatnie 2 dekady to było apogeum rozwoju nad Wisłą i teraz będzie już tylko gorzej.

Wybaczcie jesli w pewnych momentach trochę przekoloryzowałem, ale starałem się napisać to tak żeby zobrazować to że oba plemiona są skrzywione I już ciężko się połapać co w tym kraju idzie w dobrą stronę a co jest jawnym sabotażem. Pewne rzeczy pewnie ktoś mi wytknie ze nieprawda, być może tak jest, nie śledzę 24/7 wydarzeń w naszym kraju, bo bym literalnie #!$%@?ł.
Heroina340 - #polska #zalesie #przemysleniazdupy

W tym kraju to na prawdę gdyby się ...

źródło: 138138_po-co-to-wszystko

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
Energetyka? Elektrownie atomową od dekady budują tak żeby jej nie wybudować, w połowie 4 dekady XXI wieku Polska będzie miała olbrzymi problem z energią, jeśli atomówki nie powstaną. Dla porównania Francja pierwsze 3 elektrownie zbudowała sobie w 6 lat.


@Heroina340: prostując:
- testy i próby obciążeniowe naszej eletrowni atomowej mają ruszyć w 2033
- podłączenie pierwszego bloku do sieci ma nastąpić w 2035
- do 2040 ma zostać uruchomiony ostatni blok i elektrownia ma osiągnąć 100%
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: dzięki za sprostowanie, tak jak pisałem na końcu wpisu: jest taki zalew informacji i fejków, że już bardzo ciężko się połapać. Z tą elektrownią mam nadzieję że ten termin dotrzymają. Zdaje też sobie sprawę że Francja budujac swoje przytoczone reaktory w latach 70 miała juz swój wojskowy program nuklearny oraz przepisy bezpieczeństwa były inne niż mamy teraz, ale jednak świat poszedł do przodu a my jako jedyne duże państwo nie potrafimy ogarnąć sobie energii z atomu. Pamiętam że tak ok. 2010 roku w tv eksperci oceniali że ok 2025 pierwsza elektrownia już powinna być, a druga w zaawansowanej budowie. Jest 2024 a my nie mamy fundamentów pod tą pierwszą.

Premier demokratycznego kraju nie ustala ręcznie cen beznzyny. Ani u nas ani w Niemczech ani w żadnym innym kraju pierwszego świata. Robili to Obajtek z Kłamteuszem i całe szczęście że już nie robią.


To właśnie pisałem w drugiej części o paliwie. Każdy średnio rozgarniety człowiek powinien rozumieć to że nie posiadamy złóż ropy i wystarczy że Hamas zabije kilku Izraelitów, w odpowiedzi Izraelici zbombardują jakiś Irańczyków w Libanie bądź Syrii i cena wariuje na długie tygodnie. A do tego mamy wojnę na wschodzie, w której napastnikiem jest nasz wieloletni główny dostawca paliwa. A i tak w tym kraju co chwilę trafiam na wolnomyśliciela który liczy na to że jak to drugie plemię dojdzie dp władzy to magicznym przyciskiem obniży mu ropkę na
  • Odpowiedz