Wpis z mikrobloga

  • 3
@miazdzacyorangutan to jest case studentów raczej z większości kierunków technicznych. Mało kto chce zatrudnić osobę po inż czy mgr beż doświadczenia (przymusowe praktyki na studiach to pominę bo wiele osób i tak je sobie załatwia). A potem taka osoba ma pikatchuface.jpg że nikt nie chce jej zatrudnić a jak już to za minimalna + parę złotych. Niestety by po studiach mieć większe szanse i lepsza stawkę to trzeba robić coś więcej niż
  • Odpowiedz
już dziesiąty rok czytam o zapaści branży i jak to nas sztuczna inteligencja wszystkich wymieni


@rimyi: nieprawda, 10 lat temu mieli nas zastępować Hindusi (a potem Rumuni), EjAj to dopiero ostatnie dwa - trzy lata.
  • Odpowiedz
chciałbym zobaczyć teraz miny studenciaków na drugim roku jakiejś informatyki czytających o masowych zwolnieniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaniedługo koniec studiów a perspektyw na robotę 0


@miazdzacyorangutan: Pracuję na uczelni. Kierunek infa. Osobiście w tym semestrze załatwiałem do dwóch firm już studenciaków, bo prosili o zdolnych. W tym 2 osoby były właśnie z drugiego roku.
  • Odpowiedz
@miazdzacyorangutan: Nawet w jakiejś marniej humanistycznej dziedzinie prawdziwy ekspert zawsze znajdzie pracę, a jak ktoś chce być średniakiem i sądził, że studia to zawodówka dla mądrzejszych no to się po prostu zdziwi.
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski: super oski idz uml'e kodzic bo Pan ci w koncu rozrysował jak klasy mają wyglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? mi z typa który nie potrafi problemu rozwiązać nawet w 10% XD zero myślenia "na studiach robilem w visual basic 3.0 co ty mi tu bedziesz #!$%@?ł o jakimś tcp dawaj 30k bo tak w gazeta.pl mowili"
  • Odpowiedz
@miazdzacyorangutan: Klasycznie wykopki się w komentarzach na Cb zesrały a połowa z nich to pracę w IT widziała w telewizji. Zesrały się w komentarzach klasycznie studenciaki, których ten problem dotyczy.
  • Odpowiedz
@Quardoz: raczej nie chcą być uświadamiani o tym, że codzienne balowanie w akademiku a nie rozwój w trakcie studiów może ich kopnąć teraz w dupe

"Panie ja skonczyłem prestiżową szkołę lansu i bansu, moja średnia to 3 no ale wie pan hehe pan da 3 hehe czemu pracy nie moge znalezc!!!!"
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek To co piszesz tylko dwa/trzy lata, zwykle starczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweLwiatko: nope, może z 2-3 lata temu tak było, wejść na juniorza, przesiedzieć 3 lata byle nie zwolnili, awansować na mida a potem masz eldorado, jesteś bezpieczny w branży w miarę itd

obecnie kryzys z juniorów przeszedł na midów, tacy 3-4 letni midowie co pracują od 2020 na zdalnej są mocno podejrzewani o kiepski
  • Odpowiedz
@Quardoz: ja to odnoszę wrażenie, że oni czytają tylko słowa klucze i odpisują takimi, kompletnie ignorując istote tego co przekazuję - pora przestać balować jak jesteś na 2 roku, weź się za siebie bo będziesz w czarnej dupie. Każdy mój inny post to mówienie o tym, że studia i JanuszSoft gówno ich nauczą i musza na własną rękę się rozwijać ale oczywiście za to też jestem jechany.

Prawda w oczy kole
  • Odpowiedz
@OskarDeveloperski: a możliwe że projekt studenta na studia będzie ostatnim w jego życiu gdzie są trzymane jakieś patterny ( ͡º ͜ʖ͡º) Ile to się mówi, że produkcja to inny świat. Może i tak, szybka szpachla ifem i lecimy z deployem xD
  • Odpowiedz
@szmichal nie wiem jak źle mają bootcampowcy skoro student lub świeży absolwent który ma mniej niż 2 lata doświadczenia zawodowego nie może znaleźć sobie roboty w IT. Każda firma chce ludzi z doświadczeniem ale zapominają że trzeba szkolić nowych.
  • Odpowiedz