Wpis z mikrobloga

proste pytanie, jak pompa grzeje na CO to dużo więcej musi "dołozyć" od siebie od razu do zagrzania CWU? bo może warto jakoś ustawić żeby podgrzewało CWU razem z CO?
ogólnie to zmieniłem teraz grzanie z CWU na 48 stopni i histereza 7 stopni w kółko na grzanie raz dziennie do 48 i zastanawiam się czy to wystarczy, będę testować ale..
woda już teraz ma 37,9 stopni (z 46) (po zmywaniu, 2x prysznicem i myciu w wannie) i wydaje mi się, że może być mało
cyrkukację też macie na konkretne godziny? miałem co 90 min na 150 sekund bodajże ale na razie wyłączyłem, bo i tak musiałem czekać na ciepłą wodę. Chyba lepiej też jak ustawię harmonogram na konkretne godziny.
#pompaciepla #ogrzewanie
  • 31
  • Odpowiedz
  • 0
@t-tk: też na począku miałem krzywą grzewczą było w sumie ok - potem miałem problem z defrostami, bo niska temp a CWU się nie grzało i ustawił mi termostat, tyle, że nie wiem jak ją ustawić - teraz lato to nic nie zobaczę ale fakt, termostat jest wygodny - jeżeli chodzi o CO - 23 stopnie, jak spadnie do 22 to grzeje od nowa
ogólnie tak czy siak krzywa jest ustawiona
hexxx - @t-tk: też na począku miałem krzywą grzewczą było w sumie ok - potem miałem p...

źródło: ozc

Pobierz
  • Odpowiedz
@hexxx: Budynek ma 190 metrów. To, że nie grzejesz paru pomieszczeń bezpośrednio, nie oznacza że do nich to ciepło nie dociera - chyba że są odizolowane.
Z audytu wynika, że przy -20 potrzebujesz 8,7 kW, a ten wykres, że jakieś 11kW ;)
Zakładając, że masz zapotrzebowanie 8,7 kW to całkiem wynik jest normalny jeśli chodzi o zużycie energii.
Jeśli 11kW - to bardzo dobry wynik.
  • Odpowiedz
  • 0
@t-tk: tak, garaż ~45m2, tylko 5 cm styropianu na jednej ścianie i to tyle,
sam nie wiem, pompa 10 kw miała być za mocna, by taktowała, potrzebny byłby bufor i lepszym rozwiązaniem miała być ta 6 kw.
Moc grzewcza (kW)
A7/W35 - 8,4

wiesz co, nie wiem czy to mylne wrażenie, ale troszkę wydawało mi się, że jak grzałem też garaż to mialem może mniejszy pobór, ale tam w mrozach wyłączyłem
  • Odpowiedz
@t-tk u mnie do tej pory pobierało ok 4-5 kwh dziennie za samo grzanie CWU. Tak mi sie wydaje. Bo od 1 maja CO nie grzało w sumie, a zeszło ok 45 kwh. Tak samo jak i 4300 kwh miało byc na rok wg OZC, tak juz od pazdziernika mam ok. 4700.


@hexxx: U mnie pobiera 0.2 kWh dziennie na CWU z tego co widzę na ekranie urządzenia na histogramie.
  • Odpowiedz
@ProgramistaNaBudowie: Dwa prysznice dziennie tłumaczą to niewielkie zużycie. W All In One zbiornik ma świetną izolację, więc też na plus.
Wynik rewelacyjny u Ciebie, za ciepłą wodę płacić niecałe 20 zł miesięcznie ;)
  • Odpowiedz