Wpis z mikrobloga

Mirki, jak pracujecie nad utrzymaniem koncentracji? Mam problem z tym od jakiegoś czasu. Próbuje zrobić dosyć drogi kurs zasponsorowany od firmy - mam go na rok czasu, ale teraz jest okazja się trochę pouczyć (potem może być kiepsko). Mimo to, ciągle coś mnie rozprasza - wolę pograć w grę, przejść się na spacer, iść na siłownie, odpalić dobry film zamiast uczenia się XD Nie miałem wcześniej takich problemów.
Jak się motywujecie i walczycie z prokrastynacją?
#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #prokrastynacja
  • 10
  • Odpowiedz
@LongWayHome uczenie się czegoś na siłę tylko dlatego, że kurs jest drogi mija się z celem... Namęczysz się po to, żeby mieć papierek czy żeby potem robić rzeczy, które cię w ogóle nie interesują?
  • Odpowiedz
Namęczysz się po to, żeby mieć papierek czy żeby potem robić rzeczy, które cię w ogóle nie interesują?


@JackDaniels: wiesz na tym zycie pelne sukcesow polega

@LongWayHome musisz sobie to oslodzic, ale zacznij od tego, ze nie musisz tego robic.
Zastanow sie dlaczego chcesz, wizualizuj korzysci...
  • Odpowiedz
@programista15cm: No jednak nie, próbowałem. Co z tego że miałem niezłą kasę, jak każde pójście to pracy to była dla mnie kara, każdy powrót z super drogich wakacji to jak zsyłka na roboty... Zająłem się więc w końcu tym, co lubię robić i mimo tego, że na początku zarobki były mniejsza to w pracę zacząłem wkładać dużo więcej serca bo przychodziła mi dużo łatwiej i dawała więcej satysfakcji. Dzięki temu
  • Odpowiedz
@JackDaniels: nie wszystko da sie oslodzic, ale na wykopie wsrod impulswynych osob, kierujacych sie odruchami panuje przekonanie, ze nie da sie zmienic myslenia, postrzegania niczego, wiec napisalem swoje.

Jak najbardziej rozumiem, ze w Twoim przypadku bylo zupelnie inaczej
  • Odpowiedz
  • 0
@JackDaniels właśnie są tam rzeczy które mnie cholernie interesują, ale ciężko mi zacząć. Bardzo lubię swoją pracę, ale kurs jest w zakresie mojej pracy i po robocie ciężko mi się zmusić do kursu. Jak zacznę to jest spoko i klepie materiał.
@programista15cm dzięki za radę, postaram się przypomnieć sobie dlaczego to wszystko robię i co z tego będę miał
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm są, ale zanim dotrze się do sedna tematu to jest reklama, subskrybuj, sponsorem jest grammarly, opowieść z życia jutubera, znowu kryptoreklama i dopiero temat. Dlatego wolę zapytać na wykopie bo nikt nie opowiada mi historii swojego życia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz