Wpis z mikrobloga

#przeszedlem Fallouta 3 w wersji GOTY

Wszelkich purystów folałtowych ostrzegam, że do tej pory bawiłem się tylko w New Vegas, więc moja znajomość serii jest raczej mizerna. Więc nie traktować tego jako opinii osoby znającej się mocno na historii tytułów:)

Fallouta NV kończyłem jakieś 10 lat temu i świetnie się bawiłem. Jak jest z Folałtem 3?

Przede wszystkim genialny klimat i świetnie zaprezentowane pustkowia. Waszyngton też fajnie oddany. Jak ktoś lubi postapo, to nawet dzisiaj jakieś 16 lat od premiery jest na co popatrzeć.

Fabuła jest przyzwoita, śledzi się ją z umiarkowanym zaciekawieniem. Jak zwykle na końcu będziemy głównym decydującym o losie wszystkich mieszkańców Pustkowii.

Co jednak uwielbiam w Folałtach to eksploracja. Istny raj dla każdego, kto lubi zaglądać w każdy kąt. Wiele miejscówek ma na dodatek własne, mini historie, które opowiadają o ich historii. Pochwalę też questy poboczne - wprawdzie nie ma ich za wiele, ale duża część z nich z niepozornych misji dostarczycielsko-odwiedzeniowych potrafi się bardzo fajnie rozkręcić :)

Walki tu sporo, ale do dyspozycji dostajemy mnóstwo narzędzi eksterminacji plus system VATS plus towarzyszy. Czy walka nuży na dłuższą metę? Po 40-tej godzinie delikatnie odczułem jej nadmiar, gdyż.....

.... DLC to niestety wielkie rozczarowanie. Operation Anchorage, Mothership Zeta i Broken Steel skupiają się w zasadzie tylko na walce, co przy koćcu daje się już mocno we znaki. Potencjał miał The Pitt, ale 1,5 godzinna podróż po Pittsburghu to za mało. Pośrednio jedynie dobre słowa mogę powiedzieć o Point Lookout, który ma zarówno zalążki fabularne i klimatyczne. Szkoda.

Co jeszcze w F3 przynajmniej mnie osobiście #!$%@?ło? Oglądając 15-tą z rzędu taką samą linię metra zbierało mi się na wymioty. Brakuje tu też wyrazistych postaci, a sami towarzysze podróży też niespecjalnie się wyróżniają.

Czy mogę z poziomu folałtowego laika polecić F3? Mogę. To kawał solidnej gry, jednak niepozbawionej wad. W ogólnym rozrachunku, jeśli ktoś jeszcze nie grał i może obejrzał serial i myśli czy spróbować - rzućcie okiem. Gra była w rozdawnictwie za darmo od Epica, teraz Prime Gaming serwuje ją za darmo, więc nawet jeśli nie macie okazji, to klucze będą niezwykle tanie. To byłaby dobra rozgrzewka przed New Vegas, gdybym tylko nie zaburzył kolejności :)

#gry #grypc #grykomputerowe #fallout #fallout3
John_Doenut - #przeszedlem Fallouta 3 w wersji GOTY

Wszelkich purystów folałtowych o...

źródło: falloutczy

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Co jednak uwielbiam w Folałtach to eksploracja. Istny raj dla każdego, kto lubi zaglądać w każdy kąt.


@John_Doenut: 200 lat po wojnie, wchodzisz do supermarketu ograbianego przez przechodniow 3x dziennie, ale zapewne znajdziesz tam wszystko to co zostalo swiezo po wybuchu, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@vulcanitu: Rozszerzenia niestety ssą kule. O ile w NV kocham takie Old World Blues i szanuję Dead Money czy Lonesome Road, to tutaj poza Point Lookout nie ma za bardzo do czego siadać.

No chyba, że lubisz tłuc tabuny przeciwników :)
  • Odpowiedz