Wpis z mikrobloga

Część mirasy, czy jest tu ktoś kto zna się na alarmach samochodowych? Mianowicie mam Skodę fabie 2 z alarmem meta system montowanym przez ASO (przynajmniej wpis w książce serwisowej o tym mówi) przy sprzedaży sprzedawca poinformował mnie że lepiej tego alarmu nie używać bo raz zamknął auto to się godzinę meczyl żeby otworzyć, mam wrażenie że jest problem z zasięgiem pilota, bo bardzo blisko auta łapie normalnie ale metr dalej już nie, trzymając pilot blisko drzwi kierowcy da się zamknąć i otworzyć prawie za każdym razem chociaż nie zawsze złapie, zlokalizowalem gdzie jest umieszczony sterownik, bateria w pilocie zmieniona, podpowie ktoś co odpowiada za zasięg? Bezpośrednio pilot czy winę może ten sterownik też ponosić?

#autoalarm #mechanikasamochodowa #alarm #elektronika
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@zetisdead czy jak Wyśle Ci zdjęcie tego sterownika od środka, dokładnie tej płytki całej to podpowiesz które ustrojstwo to antena? #!$%@? się znam, a dwóch gości w pobliżu od autoalarmow jedyne co zaproponowali to wymontowanie tego alarmu bo nie będą tego naprawiać, sam bym go wywalił ale bardziej zależy mi na centralnym z pilota a nie z kluczyka, a nie chce wstawiac chińskiej centralki jak może uda się naprawić ten alarm
  • Odpowiedz
@Tomekv23: W epoce jednorazówek to mało kto pewnie podejmie się naprawy tego. Chyba jedynie jakiś pasjonat który nie stawia na pierwszym miejscu pieniędzy ani swojego czasu albo nie ma nawału innych zleceń które ma w małym palcu i robi je szybko.

Pomyśl nad wstawieniem innej centralki lepszej firmy albo nawet gorszej tylko gdzieś na wierzchu aby dało się szybko podmienić.
  • Odpowiedz
@Tomekv23: niestety nie potrafię rozpoznać, która część to moduł radiowy.
Zazwyczaj są one dosyć charakterystyczne, ale tutaj jedyne co mi odrobinę to przypomina to to:
https://wykop.pl/cdn/c3201142/200d34e890f5ca932e0569a2aaf62ecb77b592b9fcf32bec555e3ec8c22aaef9.jpg

Pewności jednak nie mam, bo zdjęcie jest nieostre i nie można odczytać napisów na elementach.
zetisdead - @Tomekv23: niestety nie potrafię rozpoznać, która część to moduł radiowy....

źródło: 200d34e890f5ca932e0569a2aaf62ecb77b592b9fcf32bec555e3ec8c22aaef9

Pobierz
  • Odpowiedz