Wpis z mikrobloga

@Czeski_Pablo: Bez przesady. Izrael, Chiny, Rosja, Indie, Pakistan, Korea pólnocna.

Polska od drugiej wojny światowej "zaatakowała" tylko jeden kraj, Czechosłowację i to będąc psem zsrr. Byłaby chyba najbardziej pokojowym krajem na liście.
  • Odpowiedz
@assninja: Bzdura. Polecam na poważnie zainteresować się tematyką, zanim zaczniesz tworzyć wypowiedzi. Dla Rosjan, nawet francuzi czy brytyjczycy nie są równorzędnym partnerem i straszakiem nuklearnym, choćby z powodu małej liczby głowic (około 200). Poważną stroną do rozmów, stanowiącą realną przeciwwagę jest USA, ze względu na liczbę głowic, choć stany ustępują rosjanom pod względem przenoszenia. Posiadanie jeden głowicy to zdecydowanie więcej minusów niż plusów, natomiast sama droga do jej ewentualnego pozyskania skończyła
  • Odpowiedz
@ProfesorResor: sam mówisz bzdury. To co sobie rossja myśli nie ma żadnego znaczenia, oni wąchają własne pierdy i myślą że są silniejsi nawet niż usa. Tymczasem 200 głowic to więcej niż trzeba by zniszczyć każdy dowolnie duży kraj. A nawet jedna głowica wystarczy by takie państwa jak Izrael czy Korea Północna dalej mogły robić co chcą i nikt ich nie ruszy.

To że właściwie wszystkie kraje które mają atomówki są przeciwne
  • Odpowiedz
@ProfesorResor:

choćby z powodu małej liczby głowic (około 200)


Po 1, sama Francja ma 300, do tego prawie drugie tyle UK
Po 2 jest to wystarczająca ilość przeciwko krajowi, który składa się praktycznie z dwóch miast o kilkunastu ośrodków zbrojeniowych
  • Odpowiedz
Wykopowy bug, nie zalicza odpowiedzi dawanych na opcję "zero" xD Nie chce mi się wierzyć, że nikt tak nie zagłosował, sam dałem tam głos, po chwili odświeżyłem i już go nie było xD
  • Odpowiedz
@assninja: Powtarzam po ekspertach od tematyki jądrowej, w tym także po decydentach z USA. Gdybym mógł przekazałbym im, że assninja twierdzi że są debilami, ale niestety tak daleko nie sięgam. A tak na poważnie jeśli uważasz, że arsenał 300 głowic atomowych o nieokreślonej mocy, ze środkami przenoszenia w postaci samolotów, stanowi jakąkolwiek przeciwwagę dla arsenału tysięcy głowic, używanej w triadze nuklearnej, to jesteś niepoważny. Pierwsze pytanie to ile z tych bomb
  • Odpowiedz