Wpis z mikrobloga

Gadałem ostatnio z kobietą ogarniętą w temacie, na temat domów jakie są budowane.
Ja wysunąłem tezę, że jeżeli budujemy dom z opcją taką, że za 15-20 lat się z niego wyprowadzimy czyli będziemy chcieli go sprzedać to "bezpiecznym" wyborem jest projekt typu jak na obrazku czyli parterowy dom, 120-150 metrów, bez udziwnień, bez bajerów, taki jakby schludny, czysty.

A ona wręcz przeciwnie, jest zdania, że takie domy za te 15 lat będą grały "na minus" działek na których stoją. Czyli kupujący będą oceniacie, że działka fajna, lokalizacja dobra tylko kiepski dom. Coś jak "polski dworek" czy dawniej "kostka prl".

Jak eksperci się na to zapatrują?

Jak powinien być dom który za 15-20 lat będzie atrakcyjny na rynku wtórnym?

#nieruchomosci #dom #budujzwykopem
SpalaczBenzyny - Gadałem ostatnio z kobietą ogarniętą w temacie, na temat domów jakie...

źródło: parter

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Zabi96: jesteś ze wschodu a ja z zachodu i dla mnie duże domy to synonim Stanów a nie Rosji. W Niemczech też masz duże domy i tam metraże rosną. Mieszkania na zachodzie są w ogóle większe. Kwestia pieniędzy. 100mkw domku to klitka, tak jak 3 pokoje w mieszkaniu na 47mkw. Jak już angażować czas i pieniądze, pozwolenia, działkę, uzbrojenie terenu, ekipy to po to żeby postawić tam coś do życia a
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: budowałbym piętrowy, tak żeby na parterze było jak najwięcej otwartej przestrzeni, garaż jako osobny budynek. Schody bez jaj, jeżeli na starość będziesz miał problem z wejściem na pierwsze piętro to znaczy że pora na dom spokojnej starości. Emeryci mieszkają w blokach na 4 piętrze bez windy.
  • Odpowiedz
@GreatSolidUser: teraz mieszkam na tzw,. nowym osiedlu, budują się nowe bloku i typową sytuacją jest to, że zamożniejsi emeryci (albo ci co sprzedali dobrze stary dom ;) kupują sobie mieszkania przeprowadzając się z okolicznych wiosek czy małych miast, głownie po to aby mieć lepszy dostęp do lekarzy i mniej na głowę na stare lata
  • Odpowiedz
Ile więcej wyjdzie za dwupiętrowy dom 200mkw plus garaż 40mkw vs 100mkw i garaż 20mkw? 350k zł? Co to jest przy cenie mieszkania w mieście.


@GreatSolidUser: 120 m2 licząc jakieś 5k/m2 (niech już będzie z wykończeniem) to masz już lekko 600k zł xD Chyba że operujesz na cenach z 2018 r. lub cenach przy systemie full gospodarczym (czego przy domu 240 m2 nie ma szans żebyś ogarnął)
Te dodatkowe 600k dla
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: nie troluje, z resztą potrzeby mieszkalne człowieka zmieniają się co X lat, i bez sensu trzymać chałupę którą budowałeś jak miałeś 35 lat i 2 dzieci, a teraz masz 50 i dzieci w wieku 20 lat które marzą by się wyprowadzić
  • Odpowiedz
  • 0
Klasyka zawsze będzie w modzie. Gdybym był na Twoim miejscu to bym poszedł w stylowy parterowy dworek albo wiejska chata. Teraz to niemodne, ale moda jest cykliczna, zawsze wraca. Mieszkamy w Polsce i fajnie jak mamy jakieś nawiązanie do tradycji i lokalizacji. Teraz wszędzie gdzie nie pojedziesz to stodoły albo białe klocki.
  • Odpowiedz