Wpis z mikrobloga

Może jednak Polacy nie są tacy głupi tylko próbuje nam się wmówić że na zachodzie są mądrzejsi od nas a my mamy się po prostu dostosować


@Wygryw_z_wyboru: jasne, że nie są, ale cały czas pokutuje pedagogika wstydu i pielęgnowane przez partię kompleksy.
  • Odpowiedz
@moniuszki: racja! To jeszcze da się przeżyć, ale #!$%@? papierowe slomki to dramat, odechciewa się wszystkich rodzajów szejków lodów i innych rzeczy, a najgorsze że nie ma innej dobrej alternatywy bo jak debil z metalową nie będę przecież łaził
  • Odpowiedz
no i dzisiejsza norma czytania wpisów ala konfederacja wyrobiona xD. W jednym zdaniu robaki, słomka, helikopter i polowanko.


@mlodygustaw: A dziękuje, też mi się to zdanie podobało jak pisałem :) Co do samego meritum, to co uważasz? Jakie są realne korzyści z papierowych słomek? Czy ta decyzja była lepsza dla konsumentów?
  • Odpowiedz
@Przyjaciel_Rodziny: ale to się może samo łatwo otworzyć w plecaku

@KonserwatywnyMocny no właśnie - ja lubię w tych głupich pomysłach właśnie to że obrzydzają jakieś nowe bezsensowne przyzwyczajenia ludzi. Papierowa słomka obrzydzi nam picie jak niemowlak przez cyca, można wszystko przecież pić normalnie jak z kubka. A kupowanie wszędzie picia w jednorazowych butelkach w 80% przypadków można by zastąpić napojem nalanym do wielorazowej butelki. To może się ludzie wkurza na te
  • Odpowiedz
Jakie są realne korzyści z papierowych słomek? Czy ta decyzja była lepsza dla konsumentów?


@Urajah: jest mi to obojętne. Jak czasami jem w McDonald i dostaje papierową słomkę to po prostu przez nią piję i tyle. Nie chce mi się tracić energii nad zastanawianie się dlaczego jest papierowa a nie plastikowa. Nie wpływa to na moje życie. Podobnie jest z tymi nakrętkami. Nie ma to większego znaczenia. Jak komuś się nie
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: generalnie to sądzę, że narzekanie się skończy jeśli producenci opakowań zaczną te nakrętki robić porządnie. Za wzór podałbym nakrętki od Cisowianki. Po odkręceniu korek można odgiąć i trzyma się sztywno, nic nie lata, nie opuszcza się, itp. Pijemy, zaginamy z powrotem, zakręcamy i nie ma prawa w czymkolwiek przeszkadzać.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Ty już sam siebie oszukujesz jak uważasz że te butelki gdzie nakrętka nie spadnie jest trudniej zakręcić jedną ręką. Tak czy inaczej musiałeś przyblokowax butelkę. Ułatwienie w tym że niemożliwe jest ze nakrętka gdzieś ucieknie.
No chyba że masz jakąś niepełnosprawnosc intelektualna
  • Odpowiedz
Są do tego przecież urządzenia.


@IlawaNidzica: które finalnie wychodzą drożej niż butelkowana ze sklepu, a do tego trzeba co chwilę #!$%@?ć się z wymianą wkładów. Dziękuję, postoję.
  • Odpowiedz
jakbym piła gazowaną to bym miała. Są do tego przecież urządzenia.

Ale wysokomineralizowana rozumiem że można sobie kupić.


@IlawaNidzica: ale urządzenie trzeba kupić, suchy lód do zrobienia co2 też trzeba zamówić
  • Odpowiedz
jest mi to obojętne.

Nie chce mi się tracić energii nad zastanawianie się dlaczego jest papierowa a nie plastikowa.


@mlodygustaw: O, Rurkowiec (kolejny tekst Konfy).

Ja tam lubię jak rządzący używają prawa do ochrony interesu obywateli, lub wyższej konieczności (konsument/obywatel jako jednostka nie zawsze dąży do globalnego maksimum - wynika to z teorii gier).

Natomiast nie podoba mi się gdy wprowadzane są odgórne nakazy typu słomki mają być z papieru, bez
  • Odpowiedz