Wpis z mikrobloga

Pracuje na b2b ryczalt IT, mam samochód prywatny który zdarza mi się raz na kwartał pojechać do warszawy w celach firmowych, czy przez to mogę rozliczać 50% vat-u wszystkich nawet prywatnych podróży i związanych z nimi wydatkami na paliwo? wyjazd na wakacje 1500km i 3 faktury na paliwo? jazda na codzień? Proszę o poradę bo nie wiem czy rozliczać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ksiegowosc #b2b #it #jdg
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@demstair: w teorii można odliczyć 50% vat od wydatków na paliwo i eksploatację.
W teorii można je odliczać, gdy pojazd jest wykorzystywany ZARÓWNO prywatnie jak i w działalności.
Ktoś mógłby w us to podważyć.
Ale nikt tego nie zrobi.
Jeśli to nie jest jakieś totalne chamstwo, to możesz spać spokojnie.
  • Odpowiedz
@demstair: ale przy użyciu mieszanym nie ma ewidencji. Stary, staram się z Ciebie nie drwić, ale to jest podstawowa kwestia na b2b poza wystawieniem fv

Nie widziałem jeszcze w życiu żeby ktoś się zastanowial nad czymś tak oczywistym. Zadzwoń do US i też postarają Ci się odpowiedzieć bez uszczypliwości, ale wyczujesz w głosie beke / irytacje

Zwróć tylko uwagę co @trololo55 napisal
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: @trololo55 tyle ze ja nie zamierzam wciagac auta do swojej dzialanosci, mozna korzystac z prywatnego w firmie bez wprowadzania go do firmy ale 50% vatu tylko odliczyc sie da

mi chodzi o to czy bez przypalu moge odliczyc sobie wyjazd na wakacje 2kkm albo jazde do sklepu po bulki
  • Odpowiedz
@demstair: nik tego nie sprawdza jak rozliczasz użytek mieszany. Jak zezłomowalem firmowy samochód to dwa lata jeździłem prywatnym i rozliczałem 50% vatu z paliwa i napraw bez wciągania samochodu do środków trwałych i nikt się nie czepiał
  • Odpowiedz
@programista15cm: VAT przy sprzedazy naliczasz tylko jeżeli przy kupnie został odliczony, oraz jeżeli auto prywatne zostało wciągnięte w środki trwałe i zamortyzowane,.co przy ryczałcie jest bezsensem. Smiało tankuj i zbieraj faktury
  • Odpowiedz