Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Moja siostra wynajmuje mieszkanie od całkiem spoko landlorda (naprawiał sprzęty które się zespsuły a wiecie że to nie jest codzieność). Nie podnosił cen ani w czasie covidu, inflacji czy napływu ukraińców. Aż tu nagle US do niego napisał, że musi podnieść czynsz bo jest za niski xD. Ja rozumiem, że mają swoje jakieś magiczne tabelki ile jaki samochód jest warty i nie możesz sprzedać taniej (teoretycznie). Tak samo jest z mieszkaniami. Ale #!$%@? żeby się #!$%@?ć się do tego, że ktoś taniej wynajmuje i ta osoba (najemca) ma łatwiej... #!$%@?ństwo. Szkoda, że to samo państwo tak nie reaguje na mieszkania przerabiane na 10 mieszkań, bunkry sprzedawane jako lokale itd.
  • 27
  • Odpowiedz
Aż tu nagle US do niego napisał, że musi podnieść czynsz bo jest za niski xD.


@ShiroUmizake: Urzędowi Skarbowemu nic do wysokości czynszu najmu. A jeśli już, to mógłby próbować ścigać, ale Twoją siostrę - za uzyskiwanie świadczeń częściowo nieodpłatnych (raczej nieskutecznie) i usiłować dołożyć podatek jej. Coś się w tej sytuacji mocno nie zgadza...
  • Odpowiedz
  • 114
Nie wiem jak w przypadku czynszu najmu, ale skarbówce zdarza się negować umowy uważając że są sztucznie zanizona = czesc idzie pod stołem bez podatku i wtedy wyciąga swoje tabelki i domaga się hajsu wg średniej. Mój kumpel miał taki przypadek przy zakupie mieszkania. Pismo że skarbówki, że za tanio kupił I ma dopłacić podatek i to on musiał się tłumaczyć dlaczego to było tak tanio, ostatecznie po pokazaniu fotek sprzed remontu
  • Odpowiedz
@del855: I tak samo to z autami dziala - ja wzialem ponizej rynkowej to poszło pare fotek ze blacharka to roboty, brak kilku kierownic powietrza i plastikow przy silniku (ceny oczywiscie z ASO xd) + rachunki na wymiane rozrządu + turbo itp i sie #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@ShiroUmizake:

Pierwsze to podejrzewałbym, że to tylko pretekst landlorda, aby podwyższyć czynsz.

Druga sprawa, to nikt poza stronami umowy nie może narzucić płacenia większego czynszu, także Urząd Skarbowy.

Trzecia. Urząd Skarbowy może mieć jedynie jakieś wątpliwości, podejrzenia, że kwota czynszu jest fikcyjna, bo reszta pieniędzy otrzymywana jest na przykład "pod stołem". Aby to zbadać ma cały aparat, przepisy, a ostatnio nawet wgląd w konta bankowe. Najprościej jednak, najpierw napisać do zainteresowanych
  • Odpowiedz
  • 0
@ShiroUmizake przecież w tym kraju wszyscy kantują, przypadek twojej siostry to pewnie 1 na 100, a wszystkie pozostałe to cwaniacy oszukujący na podatkach i uważający się za wielce zaradnych. Bardzo dobrze, że US ich dojeżdża.
  • Odpowiedz
  • 1
@dlolb: Owszem, ale still to kuriozum, widocznie ma tak dużo mieszkań, że państwo policzyło, że pręga się nie zgadza, dlatego zmusimy(urzędowo: będziemy mieli zastrzeżenia) Cię do podniesienia czynszu. A jak ktoś wyżej wskazał, że nie każdy ma ochotę walczyć z US. Bo jak US do ciebie się #!$%@?. To nie odpuści.

A obok mamy oferty olxa, sprzedawanych 10 unitów w ramach jednego mieszkania. I tu państwo ma zaślepki na oczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@ShiroUmizake: zawsze może umowę spisać na wyższą kwotę, zapłacić podatek od kwoty na umowie, a w rzeczywistości pobierać tak jak do teraz plus ewentualnie ten wyższy podatek.
  • Odpowiedz
@ShiroUmizake: a powiedz ile płaci Twoja siostra, tak z ciekawości już z mediami i za jaki metraż i w jakim mieście (nie podawaj nazwy, jeśli nie chcesz tylko ilość mieszkańców). Chciałbym ocenić czy serio były podstawy, żeby się doczepić tej kwoty
  • Odpowiedz