Wpis z mikrobloga

@czlowiek_z_aspiracjami: Też czasem pijam colę dla przegrywów XD Dawniej piłem colę original albo freeway. Jakiś czas temu przerzuciłem się na colę bez cukru. Freeway w tej wersji mi nie smakuje, za to cola z biedry już tak. Tylko cola original intense zero, a nie tańsza z czarną etykietą, bo ta akurat smakuje strasznie. Ten smak docenią co najwyżej desperaci czołgający się ostatkiem sił po pustyni XD Kiedyś dla porównania kupiłem coca
  • Odpowiedz
@Bagnetem_moim_francuskim: co kto woli, ja wolę tą starą Original. Intense dla mnie jest w zasadzie bez smaku, czuć tylko słodycz, ale generalnie obie dają radę zwłaszcza za tę cenę i nie odbiegają tak bardzo od Pepsi czy Coca-Coli. Kiedyś tych podróbek to pić się nie dało. Dużo ludzi narzeka na posmak słodzików w napojach zero, ale ja albo tego nie czuję, albo się już przyzwyczaiłem i nie zwracam na to uwagi,
  • Odpowiedz
@Bembenix: Nie wiem jak pepsi, bo raczej pije coca-cole, ale moim zdaniem nie popsuła się. Kluczem dobrego smaku jest schłodzenie czym bliżej zera tym lepsza w smaku. Kupuje 2 litrowe, u mnie w domu druga lodówka chłodzi do okolic 0 stopnia, tam z 2 stopnie ma, jak człowiek sobie naleje do szklanki to super w smaku. A jak kupuje gdzieś na mieście, z puszki i puszka nie jest prawie że zmrożona
  • Odpowiedz
@nielubiegroszku: Dokładnie, co kto woli. Też lubiłem starą original ale ograniczam cukier, więc zostaje mi tylko intense zero. Z tą ceną obie naprawdę dają radę. Co do posmaku, również stosuję słodzik (erytrytol) ale jednak wyczuwam różnicę w napojach. Pewnie przez to że słodziki w napojach są różne. Aspartamy, acesulfamy itp. Dlatego bardziej podchodzi mi biedronkowa cola niż coca cola. Wiadomo, ten napój nie ma takiego aromatu jak coca cola, bo tego
  • Odpowiedz
@lentilek: schłodzenie nic nie da jeśli napój nie jest odpowiednio nagazowany. Kiedyś zarówno pepsi i cola miały o wiele więcej gazu. Tak prosto mówiąc, od razu chciało się bekać. Teraz to jest rozgazowane od otwarcia (butelki 2l). Schłodzenie pewnie pomaga zabijając smak słodzików, które też są tragiczne. To co pijemy dziś ma mało wspólnego z produktem sprzed 15 - 20 lat.
  • Odpowiedz