Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jutro rusza Wings for Life. Jedna z największych i najbardziej znanych imprez charytatywnych na świecie. I nie wiem jak wy, ale patrząc na liczby, to ja nie jestem w stanie pojąć tego co się dzieje z tym światem xD

Kilka liczb. Owsiak razem z WOSP zbiera podczas jednego finału blisko... 300 mln złotych.

Polska w 2024 na 800+ wyda ok 70 mld złotych.

Ile zebral Wings for Life przez wszystkie edycję...? Prawie 40 mln euro. Biorąc pod uwagę rozgłos i skalę tego przedsięwzięcia, kwota jest co tu dużo mówić smieszna. A mimo to twierdzą, że projekty, które finansują odnotowują duży progres i jest nadzieja na jakiś chociaż mały przełom.

Wiec moje pytanie brzmi. Czy tego hajsu nie mogloby rzucić po prostu jakies panstwo...? Przypominam, że 800+ to jest jakieś 70 mld zł rocznie. Nie mowie nawet o przerwanym rdzeniu kręgowym, ale przeciez są jeszcze inne rzeczy: rak, cukrzyca, sztuczne serce, narządy do przeszczepu z probówek. Ostatnim razem o jakimś większym projekcie medycznym, w który zaangażowało się panstwo slyszalem przy okazji sztucznego serca Zbigniew Religi.

Nie wiem jak wy, ale ja mam wrazenie, ze współczesne panstwa skapitulowały w temacie rozwiązywania problemów zdrowotnych, a maja środki o zasoby nieporywnywalnie większe niż biznes. Kiedy ostatnio utworzono u nas jakis specjalistyczny ośrodek, który by leczył i prowadził badania jednocześnie? Albo kiedy dofinansowano solidnie jakis projekt medyczny? Dzisiaj chyba jedyne osiągnięcia na tym polu maja juz tylko Amerykanie ze swoim konglomeratem medyczno-farmaceutycznym, bo w Europie cala kasa idzie na socjal. Smutne to.

#wingsforlife #medycyna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim pamiętaj, że w WOŚP jest zaangażowanych w mniejszym lub większym stopniu połowa Polaków, nie wspominając już o zaangażowaniu rządu i samorządów. Takie wings for life nie ma nawet podjazdu.
  • Odpowiedz