Wpis z mikrobloga

Wyjaśnie wam czemu analiza techniczna nie działa.

Czy myślicie ze gdyby zrobić wykres częstotliwości twittów Rafała to ma bazie tego jak często postował ostatnio można obstawić czy zapostuje czy nie? No oczywiście że nie, bo to zależy od tego jaka bedzie cena bitcoina a tego nie wiemy.

Mam nadzieję że już każdy rozumie, pozdrawiam
#zaorski #gielda #kryptowaluty
  • 25
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: nie myślę, że do końca świata jednak gdyby ktoś się mnie zapytał, to prawdopodobieństwo wzrostów jest wyższe niż spadków.
Jeżeli teraz giełdy zaczną spadać (bo są wysoko) to w panice dolar (DXY) zacznie się umacniać. Wszystko się układa.
Złotówka była i jest silną walutą względem innych. Pytanie co teraz?
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: i to twoje zdanie jest oparte o te kreski które wyrysowałeś? Mógłbym Ci udowodnić że analiza techniczna nie działa prostym ćwiczeniem które zajmie Ci z pol h żebyś raz na zawsze przestał w te bzdury wierzyć, ale wy chcecie w to wierzyć wiec to nie ma sensu
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: No z analizy fundamentalnej. Pokaz mi jednego trejdera z banku inwestycyjnego czy hedge fundu który używa AT. Ja nie spotkałem, wszyscy bazują na na ocenie przyszłości a nie przeszłości. Najbliżej AT są quant trejderzy którzy bazują na terabajtach danych statystycznych ale to też nie ma nic wspólnego z oglądaniem wykresów. Jasne ze będą ludzie którzy używają AT i będą zarabiać, bo jak ktoś overal gra więcej longów na np
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Alessio Rastrani. Były pracownik banku na takim stanowisku o jakim piszemy.

Zostań przy swojej wersji i korzystaj z analizy fundamentalnej. Na giełdzie każdy musi znaleźć swoją niszę. Ja korzystam z obu analiz oraz wielu innych.
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: nigdzie nie mogę znaleźć za bardzo potwierdzenia jego zawodu czy osiagniec(link niżej). Za dużo się nasluchalem i naczytałem trejderow i ciężko mi uwierzyć że może jednak istnieje jakiś czarodziej zarabiający na wywnioskowywaniu przyszłej ceny z wykresów. To jest absurdalne, bo to sprowadza nas do wiary że kreski na wykresie są ważniejsze niż makroekonomia. Fajnie w to wierzyć bo to dużo prostsze no ale nie.
https://www.pb.pl/rastani-bohater-czy-zwykly-dowcipnis-632051
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Tracisz, tracisz, tracisz, uczysz się, obserwujesz rynki i wyciągasz wnioski.
Zauważasz w końcu, co to znaczy kupować tanio i sprzedawać drogo- TAK!

Zauważasz też inne rzeczy, dzięki temu możesz wybrać sobie kogoś kogo słuchasz. Słuchasz dlatego, że to co mówią zgadza się z tym co widzisz.

Dlatego trzeba wybrać mądrze. Chyba, że ktoś już sam jest sobie sterem i statkiem.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Jeżeli przyjrzeć się historii, to SP500 zawsze wracało do 200 tygodniowej średniej kroczącej (czerwona linia). Nawet zakładając, że nie zaburzy to rynku byka bo potem i tak urośnie. Widać jak na dłoni, że ryzyko przetestowania 200MA jest niemałe.
tom-ek12333 - @Jestem_robotem123: Jeżeli przyjrzeć się historii, to SP500 zawsze wrac...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: ciężko mi uwierzyć że serio w to wierzysz. Sp500 stabilnie rośnie wiec wrzucasz taką kreskę i pasuje do teorii, nanieś na cokolwiek innego i już nie działa. Jak z takiej analizy może Ci wyjść tąpniecie spowodowane rejtami, covidem czymkolwiek? No nie może
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: No ale co w tym dziwnego ze wykres poprawnie pokazuje ci średnia cenę wstecz? To jest oczywiste, po prostu nie ma to żadnego zastosowania w przód, narysuj jak ta kreska będzie wyglądać w przyszłości na bazie tego, powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz