Wpis z mikrobloga

pozwolę sobie zawołać #gielda i #inwestycje do cyklicznego podsumowania mojego śmiesznego cyklu #przegranko100k w którym rozgrywam portfel 100k PLN na giełdzie bananowej, inwestując głównie w śmieciowe/gówniane spółki. wszystkie transakcje są wrzucane w formie postów

AKTUALNA WARTOŚĆ PORTFELA PO 1174 dniach = 253 920 PLN

Co nowego:
- poprawiłem pozycję PLG, była źle wpisana od baaardzo dawna, na szczęście są screeny na tagu, więc teraz jest tip top
- przywróciłem do obliczeń wszystkie pozycje którymi można handlować a były wyzerowane (Kernel, PLG)
- w kolumnie kurs te co są na zielono dodałem sobie formułkę która automatycznie pobiera aktualną cenę (niestety nie działa dla tych na biało)
- jak ktoś może zauważyć wynik na otwartych pozycjach wzrósł z ok 4k do około 26k, a mimo to łączny wynik lekko spadł. "co do ch**a?" mógłby ktoś spytać. odpowiadam: wydaje mi się że te formułki liczące wynik miałem trochę popieprzone i wynik był przez to nieco zawyżany, teraz jest chyba git (średni jestem w Excela)
- dodałem linijkę z dostępną gotówką, zamierzam w najbliższym czasie podziałać intensywniej, żeby tę wartość obniżyć do 10-20k
- jednocześnie planuję nieco zredukować liczbę pozycji, bo trochę za długi się ten arkusz zrobił. więc poszczególne pozycje będą bardziej zdecydowane
- tradycyjnie szansa, że gdzieś się jebnąłem jest spora, więc jak ktoś zauważy będę wdzięczny za info ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- zapraszam do dyskusji i komentowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(w spoilerze disclaimer)

affairz - pozwolę sobie zawołać #gielda i #inwestycje do cyklicznego podsumowania moj...

źródło: 03-05-2024

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@affairz: bardzo fajny wynik. Ciekawia mnie 2 rzeczy. Ile przez ten czas dostałeś z samych dywidend?
Dążysz do jakiegos celu typu wczesniejsza emerytura i w pewnym momencie Ci wystraczy, czy po prostu inwestujesz dopóki nie znudzi Ci sie eksperyment? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@affairz: Zrobiłeś 150% wyniku na portfelu inwestycyjnym w 3,2 roku to pewnie stać cię już bez problemu na fajny dom w wyludniajacym się mieście wojewódzkim, prawda?

Albo chociaż na offset wzrostu cen ofertowych

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@affairz: ładnie. Albo cytująca klasyków congrats and fuck you.

a teraz trochę komentarzy:
-widzę w portfelu sporo śmieciuchów, jakiee uzasadnienie miałeę sensowne ? bo jakby usunąc XTB to bym powiedział że picki takie średnie, chętnie posłucham czemu akurat te walory
-gratki za CCC, załapane chyba na minimum, jak wszyscy wieszczyli ze się wywali.( ja mam załapane na 65)
-CDR nie rozumiem ( ale tu jestem zwykłym hejterem)
- mało spółek dywidendowych?
  • Odpowiedz
  • 2
Ile przez ten czas dostałeś z samych dywidend?


@srut: niewiele, jedynie ok 6,7k z łącznego 134,5k zysku (picrel)

Dążysz do jakiegos celu typu wczesniejsza emerytura i w pewnym momencie Ci wystraczy, czy po prostu inwestujesz dopóki nie znudzi Ci sie eksperyment? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@srut: dążę, ale portfelem dywidendowym w USD. ten portfel jest bo lubię się bawić w giełdę i sprawia mi to przyjemność.
affairz - >Ile przez ten czas dostałeś z samych dywidend?

@srut: niewiele, jedynie o...

źródło: zamkniete-pozycje

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Tino: mam pomieszane. białe screeny to IKE/IKZE w bossa, ciemne w XTB. jak chcesz zacząć to XTB jest spoko tylko zapamiętaj, żeby nie używać CFD bo Cię zmiecie z planszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko akcje
  • Odpowiedz