Wpis z mikrobloga

#matura hejka. jakie macie porady na mature zeby byc naprawde skupionym i nie popelniac glupich bledow? jak cala edukacje nie mialam jakichs ogromnych problemow z tym tak teraz nawet robiac arkusze w domu nogi mi sie uginaja pod wplywem stresu i potrafie stracic kilkanascie procent z jednej prostej pomylki w co ktoryms zadaniu. troche jest to dobijajace i strasznie mnie demobilizuje. czy da sie w ogole cos z tym zrobic na te kilkanascie dni przed matura? czy atmosfera na sali was zmobilizowala bardziej i poszlo wam lepiej niz zakladaliscie czy wrecz przeciwnie?
  • 6
  • Odpowiedz
@ahts: Zależy, o jakim przedmiocie mówimy. Nie musisz być skupiony przez całą maturę, wystarczy, że jesteś w stanie się skupić na 5-7 minut, potrzebne do rozwiązania jednego zadania, później możesz się rozluźnić i znów skupiasz się na następnym zadaniu. Warto zrobić sobie co 20-30 min, 1-2 min przerwy, na maturze jest dużo czasu.
  • Odpowiedz
@ahts: po maturze sobie uświadomiłem, że matura kiedyś się nazywała egzaminem dojrzałości nie z racji wieku, w jakim się ją pisze tylko jaki młyn urządzają w głowie nauczyciele, żeby zahartować uczniów przed wejściem w dorosłe życie. Taka podobna rola do sierżanta Hartmana z Full Metal Jacket. Przetrwają najsilniejsi. I na parę dni przed egzaminem najlepiej jest się wyspać i #!$%@?ć notatki. Powtarzając te rozdrobnione notatki zaśmiecasz pamięć krótkotrwałą a egzamin pisze
Pandillero - @ahts: po maturze sobie uświadomiłem, że matura kiedyś się nazywała egza...
  • Odpowiedz
@ahts ja się tak stresowałam, że wylądowałam u psychiatry przez moje problemy ze stresem, ale jak już usiadłam na sali to jakby wszystko ze mnie zleciało i skupiłam się maksymalnie na zadaniu, matura poszła mi dużo lepiej niż zakładałam, bo 100% nie wpada często xD
  • Odpowiedz
@ahts: warto spróbować uzupełniać arkusze w taki sposób: zamiast siedzieć i myśleć nad odpowiedzią na jedno pytanie, które cię zatrzymuje, to idź do następnego. Potem od nowa tak samo przejdź przez wszystkie zadania, które ci zostały. I tak w kółko aż nie zostanie żadne albo zostaną takie, których nie będziesz w stanie zrobić. Poza tym bez spiny, są inne terminy, dobrze mieć świadomość, że można wynik poprawić nawet za rok, a
  • Odpowiedz