Wpis z mikrobloga

Pytanie: Opieracie się na konsensusie naukowym co do zmian klimatu, czyli wielokrotnej weryfikacji twierdzenia o zmianach klimatu wywołanych przez człowieka. Metoda naukowa, promujecie sprawdzone informacje, sprawdzone metody, coś co po prostu działa, i nie ma lepszych rozwiązań.

A jak z konsensusem, dotyczącym waszych metod? Czy nauka i konsensus naukowy potwierdza, że wasze metody, czyli prowokacje i drobne wykroczenia, prowadzą do osiągnięcia sukcesu, zatrzymania zmian klimatycznych?

Czy gdziekolwiek na świecie i historii, takie metody osiągały skuteczność, w tak dużych, globalnych problemach? Albo chociaż w problemach występujących w mniejszej skali?
#ostatniepokolenie #zmianyklimatu #globalneocieplenie #globalneoziebienie #kryzysklimatyczny #katastrowaklimatyczna #protest #nauka #konsensus
look997 - Pytanie: Opieracie się na konsensusie naukowym co do zmian klimatu, czyli w...

źródło: _e6a2e134-15ce-40b5-852c-b89c5a716f9f

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
Konsensus naukowy to inna nazwa na paranaukę. W nauce nie ma miejsca na konsensus.
Są miejsca na standaryzacje, twierdzenia pierwotne, dowody, obserwacje, eksperymenty, założenia, przybliżenia, dowodzenie, statystykę, hipotezy i wiele innych ...
Ale nie na konsensus, dlatego jeśli ktoś się powołuje na konsensus naukowy - najpewniej mataczy.
  • Odpowiedz
Nie wiem więc się zapytam:
1. Jaki procent naukowców zajmujących się klimatem podpisało się pod tym "konsensusem"?
2. Zakładam że nie było to jednak 100%, więc jak rozkładają się granty na badania, równomiernie czy podpisywacze dostali więcej?
3. Czy podpisywaczom coś grozi jak w przyszłości okaże się że to pod czym się podpisali nie było prawdą?
4. Czy w tym co podpisywali jest coś o szybkości zmian klimatu? O tym ze musimy
  • Odpowiedz
Konsensus to nie nauka, to nawet nie jest kompromis, tylko bogu świeczka a diabłu ogarek ale nikt nie jest zadowolony. Nauka to przede wsyzskim obalanie a nie szukanie jedynej słusznej prawdy. Poza tym kto powiedział że globalne ocieplenie jest szkodliwe, w tym roku będzie rekordowo czereśni u mnie w sadzie :) niech jakiś naukowiec teraz powie, że to dowód anegdotyczny hahahaha, zapraszam naukowców na czereśnie tegoroczne już niedługo :)
  • Odpowiedz
Najpierw była dziura ozonowa która okazała się kłamstwem. Później ocieplenie klimatu... Teraz zmienili nazwę na zmiany klimatyczne bo łatwiej to przepychać. Pytanie tylko mam jedno. Dlaczego "walka" z tzw zmianami klimatu polega na opodatkowaniu każdego coraz to bardziej? Już samo to pokazuje że to fikcja. Naukowcy Ci porządni którzy się nie sprzedają mówią że teraz idzie ochłodzenie klimatu i czeka nas za 50-100 lat mała epoka lodowcowa.
  • Odpowiedz
@look997:

Pytanie: Opieracie się na konsensusie naukowym co do zmian klimatu, czyli wielokrotnej weryfikacji twierdzenia o zmianach klimatu wywołanych przez człowieka. Metoda naukowa, promujecie sprawdzone informacje, sprawdzone metody, coś co po prostu działa, i nie ma lepszych rozwiązań.


"konsensusie naukowym" ≠ "wielokrotnej weryfikacji twierdzenia o zmianach klimatu wywołanych przez człowieka. Metoda naukowa"

konsensus naukowy = zebrała się pewna grupa Z WYKLUCZENIEM uważających inaczej i USTALIŁA niby "jednogłośnie", że coś jest prawdą.
DanteTooMayCry - @look997: 
 Pytanie: Opieracie się na konsensusie naukowym co do zmi...

źródło: FYG_sDiXkAAcYYj

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Poza tym kto powiedział że globalne ocieplenie jest szkodliwe, w tym roku będzie rekordowo czereśni u mnie w sadzie :) niech jakiś naukowiec teraz powie, że to dowód anegdotyczny hahahaha, zapraszam naukowców na czereśnie tegoroczne już niedługo :)


@cyprianos: U nas praktycznie wszystko wymarzło akurat, także przyślij jak będziesz miał. xD
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@czemu_tak_jest: Chyba mocno nie zrozumiałeś.

Chodzi powszechną narrację strachu. Jakie strachy występowały po sobie

https://www.washingtonpolicy.org/publications/detail/today-its-global-warming-in-the-70s-it-was-the-coming-ice-age

========================================

A jakby ktoś chciał wiedzieć na czym polegało kłamstwo ozonowe to ciągle powtarza się, że to przez freony. Pomijając, że freony są nadal w użyciu i przykładowo takie Chiny potajemnie nadal używają oszukując świat to liczby oraz zależności i tak się nie zgadzają.

A tymczasem czemu się nie zgadzają: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1352231015304246

Oczywiście. Nadal powtarzają, że to
  • Odpowiedz