Wpis z mikrobloga

Na początku studiów Malale7 przytłaczał ogrom ilości pracy potrzebnej do przejścia przez studia uczciwie. Nie mógł sobie z tym poradzić przez co sięgał po alkohol i prokrastynował spędzając czas na portalach takich jak wykop (głównie na tagu #przegryw). W końcu jednak powoli przeszedł przez pierwszy rok, kosztowało go to ogrom wysiłku, miewał nawet myśli magiczne i mocne ataki paniki... aż po czasie zauważył, że to własnie ciężka praca pozwala mu skupić się i pożegnać mroczne myśli o własnym życiu, wyciszyć głowę która mówi mu że jest nikim. Wykorzystał więc to jak swego rodzaju broń i rytuałem stała się ciężka wielogodzinna praca. W końcu przyszło mu zebrać żniwa tej pracy, a ostatecznie po ZALEDWIE ROKU STAŻY NA RYNKU PRACY co miesiąc przychodzi mu pensja 10 000 zł. Jest to tak duża kwota dla świeżo upieczonego 22 latka, że w prawdziwym życiu nigdy nie przyznaje się ile zarabia. Dlaczego? Bo gdyby komuś powiedział, zaraz zarzucili by mu że to efekt znajomości, krętactwa i dobrej rodziny. On jednak wywodzi się z biednej wiejskiej rodziny i do wszystkiego doszedł sam. Takie są fakty.

#depresja #przegryw #damskiprzegryw #blackpill #neet #samotnosc #incelios #wychodzimyzprzegrywu #nerwica #frenpill #programista15k #programowanie

A ty co sądzisz? Co stanowiło o jego sukcesie?

  • Własna praca 34.5% (19)
  • Znajomości 65.5% (36)

Oddanych głosów: 55

  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@xiv7: przecież w 2021 roku akademik kosztował 350 zł miesięcznie. Wakacji od matury do studiów masz 4 miesiące. Zobacz sobie ile wynosi minimalna krajowa u niemca i sam przekalkuluj czy można zarobić na rok studiów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@krepak: jeśli jako "wśród nas" myślisz o wykopie, to zgadza się, masz w pełni rację. Ten człowiek to tytan ciężkiej pracy i nie ma czasu na takie błahostki.
  • Odpowiedz
  • 1
@praleczkatv: przecież znakomita większość ludzi w tym kraju marzy o takiej pensji, zwłaszcza przy tak wygodnych warunkach zatrudnienia jak praca zdalna. Ludzie latają w kołchozach gdzie umowa o pracę to luksus, a ty pieprzysz takie oderwane od życia farmazony xD. 10 000 zł na rękę w wieku 22 lat to są grosze? Do budy trollu.
  • Odpowiedz
@niemalala7: Jak jest jeden rodzic i zarabia najnizsza to o studiach mozesz pomarzyc. Otworz oczy. Tez jestem programista i zarabiam 2-3 razy tyle, ale nie twierdze, ze to tylko moja zasluga, bo bez genow bylbym nikim. Ba, moglbym nawet nie zyc, gdyby nie odrobina szczescia w nieszczesciu w dziecinstwie. Masz tak rozbujale ego, ze to glowa mala. Ciesz sie zyciem, ale nabierz troche pokory.
  • Odpowiedz
  • 0
@typowyWykopekMizogin: w 2021 roku akademik kosztował 350 zł miesięcznie. Wakacji od matury do studiów masz 4 miesiące. Zobacz sobie ile wynosi minimalna krajowa u niemca i sam przekalkuluj czy można zarobić na rok studiów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@BananowyLeszke: 7k to płacą programy stażowe w top 2 miastach PL. Jak pracujesz w januszeksie php to może tak zarabiasz, ale wejdź sobie na byle stronę z pracą IT gdzie podawane są widełki i sam zobacz jak się płaci juniorom (nie STAŻYSTOM). Dodatkowo miej na uwadze że nie jest to pierwsza praca Malali7 tylko najpierw osiągnął szczyt zarobków podwyżkami w pierwszej pracy, a później ją zmienił. Przy zmianie pracy, zwłaszcza
  • Odpowiedz
  • 1
@typowyWykopekMizogin: xDDD co za bajkopisarz, w ostatnim czasie polacy nie chcą mieszkać w akademikach bo się brzydzą i miejsce zawsze się znajdzie tylko to trzeba się przemęczyć w gorszych warunkach. Widziałem nawet historie, że ktoś tam przegapił deadline i i tak go wzięli z akcji uzupełniającej, oblegane to są może najlepsze akademiki ale w tych gorszych zawsze masz miejsce. Z tego co ostatnio pamiętam to pod uwagę się bierze odległość
  • Odpowiedz
@niemalala7: sam jesteś bajkopisarz nie musisz mi wierzyć odklejencu. Mówię jak było. Poszedłem na 3 miesiące do pracy osiągnąłem dochód i mnie wywalili. Znaczenie m jeszcze sytuacja rodzinna i gospodarstwo domowe i chyba odległość. Nie pamiętam ile u mnie wychodziło ale jakoś 2 koła na łeb chyba i to było za dużo. Mieszkałem sam z mamą. Jeszcze musiałem oświadczenia pisać że ojca nie znam. Kraj z gow@a.

Ja nikogo nie
  • Odpowiedz