Wpis z mikrobloga

Ukraina przegra tę wojnę - ruscy zgniotą ich po prostu większym potencjałem demograficznym. Dla Putina i jego ekipy życie ludzkie nie ma żadnego znaczenia. Będą posyłać swoich ludzi na śmierć tak długo, dopóki Ukraina nie padnie, bo wcześniej czy później dojdzie do momentu, że Ukraina naprawdę nie będzie miała już kim walczyć, a Rosja będzie miała jeszcze całkiem wysokie rezerwy ludzi do mobilizacji.

Nie wspominając o większym potencjale finansowym, gospodarczym i zbrojeniowym Rosji. Sankcje gospodarcze pewnie mocno uderzyły w Rosję, ale odnoszę wrażenie, że na ruskich nie robi to już większego wrażenia. Jak będzie trzeba, to będą pić wodę z kałuży i żreć korę z drzewa, byleby tylko Rosja nie przegrała wojny i nie upadł mit potężnej mateczki rasijii.

A nawet jak dojdzie do jakiegoś śmiesznego pokoju, to podejrzewam, że Rosja odbuduje siły i uderzy jeszcze raz. Ruscy Ukraińcom już po prostu nie odpuszczą, dopóki nie zajmą Ukrainy. Jedyna szansa, to jakiś przewrót w Rosji w wyniku którego lud obali obecną władzę, tylko czy nowa ekipa rządzących nie zrezygnuje z zapędów imperialnych? Z tego co wiem, to nawet sam Nawalny był zwolennikiem aneksji Krymu...

#ukraina #rosja #wojna
maciorqa - Ukraina przegra tę wojnę - ruscy zgniotą ich po prostu większym potencjałe...

źródło: AdobeStock_535028042_11zon

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@maciorqa: Rosja to nie ZSRR żeby mieć potencjał na długą wojnę, jeszcze rok albo dwa i zacznie ostro dyszeć, załamać się spokojnie może, no chyba że Chiny coś ich podźwigną, ale wątpię żeby jakoś skłonni byli do tego w dłuższym czasie.
  • Odpowiedz
@maciorqa: dlatego trzeba było od początku wysyłać spory sprzęt do mielenia kacapa, jakby tam zginęła pokaźna liczba moskali putin musiał by rozpocząć rokowania pokojowe.W lato będzie piłeczka europejska to narody europy będą se oglądać pić piwo a tym czasem na wschodzie będą ginąć ludzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Abaddon_Profanator: Mimo wszystko Rosja nadal w kwestii demografii ma dużą przewagę nad Ukrainą, gdzie też sporo Ukraińców uciekło na zachód. Niestety ja odnoszę wrażenie, że to Ukraińcy szybciej zaczną "mocno dyszeć", niż ruscy.
  • Odpowiedz
  • 2
@Nateusz1: Można tak być, ale odnoszę wrażenie, że ruscy zrobią wszystko co w ich mocy, aby to było państwo marionetkowe jak Białoruś. To nie byłoby w ich interesie, gdyby Ukraina nawet po stracie terenów i uznaniu swoich nowych granic nie chciała dołączyć do UE czy NATO, czyli właśnie to, czego nie chce Putin.
  • Odpowiedz
  • 37
@maciorqa putin rozgrywa teraz ostatnią partię swojego życia, nie skapituluje, nie odpuści. Dla nich Ukraina to teraz sprawa honoru. Jesli wycofają się, okryją hańbą cały naród i staną się pośmiewiskiem całego świata.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mathas: Wbrew pozorom na początku nie było aż tak źle. Po wycofaniu się ruskich spod Kijowa do momentu odzyskania Chersonia można było mieć jakąś nadzieję, że Ukraina wygra tę wojnę, jednak po nieudanej kontrofensywie w 2023 sam doszedłem do wniosku, że dla Ukrainy nie ma już szans.
  • Odpowiedz
@maciorqa: oh jakiś ty mądry, jaki edgy boy z oryginalną, popartą ekspercką wiedzą opinią którą absolutnie musi się podzielić ze światem bo nie jest wcale a wcale wysrywem wartym mniej niż kurz z pępka
wiedzminyo - @maciorqa: oh jakiś ty mądry, jaki edgy boy z oryginalną, popartą eksper...
  • Odpowiedz
@maciorqa no pisalem juz o tym nawet przed ofensywa. To bylo wiadome nawet na wysokich szczeblach. Nie wiem na co oni liczyli. Teraz to przypomina front wschodni ze stycznia 45. Zaraz jebnie
  • Odpowiedz
@daeun:od zawsze są pośmiewiskiem całego świata, ale gdyby teraz ruszyli z jakąś rewolucją to część mogłaby wreszcie normalnie żyć za jakiś czas xD
  • Odpowiedz