Wpis z mikrobloga

Przez nieco ponad 4 lata użytkowania aplikacji bla bla car właśnie pykło mi zaoszczędzone 20 000 zł.
125 przejazdów, 289 pasażerów, 34 boxy ze zwierzakami, i 10 innych przesyłek ,,konduktorskich" (np. 60-kilowy zlew ceramiczny, żelazko, hantle do ćwiczeń, itp.).

Mimo, że blablacara używam od nieco ponad 4 lat, to 13k z zaoszczędzonych 20k zł przez ostatnie 2 lata:
- pandemia się skończyła, więcej jeżdżę
- nowe od 23 miesięcy auto jest oszczędniejsze (-2 litry lpg) oraz bez obaw pozwalam sobie na dalsze trasy, a co za tym idzie więcej jeżdżę
- nowe auto z bagażnikiem kombi, mogę bez problemu zabrać 3 pasażerów, i każdy z nich i ja mogę mieć pakunki, i jeszcze jakąś przesyłkę jestem w stanie zabrać (klatkę ze zwierzakiem)
- w nowym aucie mogę bez wstydu zabierać pasażerów w środku lata, bo mam klimatyzację

#carsharing #carpooling #blablacar #podroze #chwalesie #samochody #fabia #oszczedzanie #oszczednosci #wygryw
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@Aleksander_Wayne: Przy moim ekonomicznym aucie zwykle wychodzi tak, że jak zabieram 2 osoby, to tak jakbym tankował za darmo, a jak wskoczy jeszcze trzecia osoba, to mam jeszcze na kawę i dobry obiad. I gdy jadę poza moje województwo to najczęściej mam te 2, czasem 3 osoby.
Z drugiej strony, daję takie ceny, aby wyszło ze mną taniej niż pociągiem pośpiesznym, więc i podróżni zadowoleni. Także staram się zorganizować punkty wsiadki
  • Odpowiedz
Wyobraźcie sobie, że musicie wrócić gdzieś pilnie i jedną opcją jest blabla. Zamawiacie przejazd i przyjeżdża @Adamfabiarz w swoim czarnym bolidzie xD Kilka bitych godzin słuchania zalet silników mpi nad tsi i chwalenia się swoją """""zaradnością"""" xD
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz:

-przypominasz sobie jakas fajną historie, która ci sie trafiła?
-bałeś się kiedyś?
-zdarzyło ci sie, ze kogos nie zabrales?
-trafiasz na spoko ludzi czy trafilo ci sie na jakis dziwnych?
  • Odpowiedz
  • 1
@jmuhha:
- Byłem umówiony z jednym panem, że jedziemy z naszego miasta wojewódzkiego do Białegostoku i z powrotem za 150 zł (jednego dnia bodajże w pon w jedną stronę i potem w środę z powrotem). W drodze powrotnej dał mi banknot 200 i powiedział, że reszty nie trzeba
- inna historia to taka, że ruszałem z kimś z sąsiadującej ze mną ulicy i dojeżdżałem w innej miejscowości na tą samą ulicę
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Misiek, ale jak trollujesz to wziąłbyś przynajmniej dobrze liczby kalkulował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam 152 pasażerów i na pewno nie jestem blisko tej kwoty
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: Może latasz głównie na krótkie trasy. Ja większość tras mam 3+ województwa i/lub 3+ landy. I na taką trasę 600-800 km potrafię skasować po 66 - 96 zł / 24 - 32 euro. A jak nie znajdzie się ktoś na cały przejazd to wezmę jedną osobę co przejedzie 300 - 400 km i da 4 - 5 dych / 15 - 20 euro, potem wysiądzie i na jej miejsce wsiądzie
  • Odpowiedz
  • 0
@TomekNAUK: Loszek z którymi jadę nie zaczepiam. A klimatyzację lepiej mieć odpaloną cały rok choćby na I stopniu, co też praktykuję. Oszczędność paliwa minimalna względem kosztu naprawy rzadko odpalanej klimy. A bez klimatyzacji to ja już jeździłem w poprzednich autach, i dziękuję, wystarczy.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz

Loszek z którymi jadę nie zaczepiam. A klimatyzację lepiej mieć odpaloną cały rok choćby na I stopniu, co też praktykuję. Oszczędność paliwa minimalna względem kosztu naprawy rzadko odpalanej klimy. A bez klimatyzacji to ja już jeździłem w poprzednich autach, i dziękuję, wystarczy.


#!$%@?łbym z klimą cały rok, zbyt suche powietrze.

Anyway, myślałem, że blabla umar. Kiedyś się w to bawiłem i było spoko, ostatnio wszedłem to puchy na tym portalu były.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: Nic nie umarło. Prawie zawsze na międzywojewódzkich / międzynarodowych trasach zabieram najczęściej 2 osoby, czasem 3, rzadko kiedy tylko 1, a tras na których nikogo nie zabrałem mimo danego ogłoszenia, to mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Wiesz, ja dzięki Bla bla kwartalnie oszczędzam 1200 - 2000 zł. Dla mnie to nie są drobne pieniądze.
  • Odpowiedz