Wpis z mikrobloga

Mirasy, jak to jest z zakupem ziemi za granicą?
W wielu krajach nie ma takiej możliwości (Azja, tylko dzierżawa) lub są informacje o zakupie nieruchomości.
A mnie nie interesuje zakup #nieruchomosci czy nieruchomości z księgą wieczystą tylko sam grunt, na którym mogłabym postawić/zbudować dom wedle mojego uznania.
Gdzie szukać informacji? Strony rządowe, "gminne"? Orientował się ktoś w temacie?
Kraj dowolny.
#pytanie #podroze
  • 7
  • Odpowiedz
@6th_Sense: grupy fb związane z danym krajem, a później nawiązywać kontakty bezpośrednio z ludźmi którzy kupili tam nieruchomości. Na końcu prawnik lub agent nieruchomości z danego państwa kropka tak bym zrobił.
  • Odpowiedz
sam grunt, na którym mogłabym postawić/zbudować dom wedle mojego uznania.


@6th_Sense: W krajach cywilizowanych gdzie możesz kupić ziemię nie zbudujesz domu wedle uznania bo obowiązują ustawy o planowaniu przestrzennym i to często znacznie bardziej rygorystyczne niż w Polsce (z akceptacją designu domu włącznie).

A tam gdzie możesz zbudować losowy szajs na działce to nie kupisz ziemi jako obcokrajowiec.

I tak to się kręci.
  • Odpowiedz
@6th_Sense: Holandia - ultra restrykcyjne prawo przestrzenne, to nie przypadek że ich miasteczka są tak poukładane, domki jednolite z ceglaną elewacją a wszędzie zostawiona rezerwa terenowa pod inwestycje pożytku publicznego.

Z drugiej strony skali masz Ukrainę czy Rosję gdzie zbudujesz byle gówno bez żadnej kontroli, ale za to nie kupisz działki na siebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer: dlatego szukam czegoś po środku. Czyli wykupiona ziemia i możliwość postawienia domu. Mogą być ograniczenia typu, że obcokrajowiec nie może kupić więcej niż xy rozmiaru czy dom nie może być większy niż 100/200m2.
Restrykcje są różne: wartość domu, wygląd, powiechrznia, lata zamieszkania - właśnie takie mnie nie interesują.
  • Odpowiedz