Wpis z mikrobloga

@GOHAN: To się nazywa metraż. Tutaj standard to 120 m2 i 3 pokoje, także zajebiście. A w Polsce kurnik 29 metrów i podzielony na 2 pokoje xDDDDDDDDDDDDD jak zwierzęta.
  • Odpowiedz
wytlumaczcie jak to jest mozliwe ze w 2024 roku srednia pensja na cyprze jest dalej 15% wieksza niz srednia pensja w polsce?


@gharman: Stawki procentowe cypryjskiego podatku dochodowego na rok 2023: dochód roczny od 0 do 19 500 euro - 0% dochód roczny od 19 501 do 28 000 - 20% dochód roczny od 28 001 do 36 300 - 25%
  • Odpowiedz
@gharman: Nie zadłużają się ponad miarę, nie rozdają pieniędzy ukraińcom i nie robią kredytów 0%. Poza tym skąd pomysł, że podatek dochodowy jest jakimś głównym źródłem dochodów państwa? Jest VAT jeszcze.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: przecież na Cyprze jest dużo korporacji przez niskie podatki. Pelno z nich działa nawet w branży IT, w Limassol masz pełno biur. Więc to nie jest tak, że tam tylko praca jest w hotelach, barach
  • Odpowiedz
@polzwed: Wiele z tych biur to biura wirtualne. W każdym razie z tej mieściny Peja dojeżdżałbyś lokalnymi cypryjskimi drogami 80 km do Limassol codziennie (i to licząc na skróty przez terytorium brytyjskie)?

A tak na marginesie, ta podana cena niska, bo poza sezonem.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: sugerujesz, że tam mieszkają tylko wirtualni ludzie, a reszta pracuje na zmywaku w knajpie? xD

A tak na marginesie, ta podana cena niska, bo poza sezonem.


To jest cena za wynajem długoterminowy, a nie na doby, więc nie ma czegoś takiego jak poza sezonem. Podpisujesz umowę na rok, albo na pół.

Możesz znaleźć coś bliżej swojej pracy po prostu :)
  • Odpowiedz
@Krashan-Bhamaradzanga: Nie tylko na zmywaku. Także w kurortach, oraz na okolicznych farmach. Ale jak masz skończone przydatne studia lub przydatny fach w ręku oraz coś w głowie, to więcej zarobisz w Polsce w Warszawie czy Krakowie, niż na Cyprze w takich pracach (o ile oczywiście nie jest się właścicielem takiego kurortu / farmy / innego przybytku).

No można bliżej. Tutaj odnosiłem się do tej konkretnej miejscowości.
  • Odpowiedz
Ale jak masz skończone przydatne studia lub przydatny fach w ręku oraz coś w głowie, to więcej zarobisz w Polsce w Warszawie czy Krakowie


@Adamfabiarz: Właśnie tutaj jest między nami przepaść mentalna. Ty liczysz tylko "piniendze", a niektórzy chcą fajnego lokalnego klimatu, pięknej pogody przez cały rok i życiowego luzu, zamiast #!$%@? w kołowrotku i znoszenia do swojej jamy kolejnych dóbr materialnych.
  • Odpowiedz
@Krashan-Bhamaradzanga: W Polsce rzadziej niż na Cyprze mają miejsce upały 35+, więc nie powiedziałbym, że klimat w Polsce niepiękny.
Życiowy luz można osiągnąć prawie wszędzie, może oprócz krajów typu Korea Płn. Wiesz co ja sobie robię w tym tygodniu? Oglądam sobie serial o Wiedźminie oraz jeżdżę sobie na rowerze na szlakach turystycznych w puszczach okalających moje miasto. Potem na weekend przyjeżdża na herbatkę koleżanka z sąsiedniego miasta.
Nikt nie każe
  • Odpowiedz
Oglądam sobie serial o Wiedźminie oraz jeżdżę sobie na rowerze na szlakach turystycznych w puszczach okalających moje miasto.


@Adamfabiarz: Wszystko fajnie, ale to są plany od maja do października max. Potem przez 6 miesięcy nastaje #!$%@?, której chyba nikt nie lubi.
A upały > 35 stopni już mamy. Rzadko, ale pojedyncze dni się zdarzają. Chcesz chłodu to jedziesz w cypryjskie góry i masz 10 stopni chłodniej ;)

Właśnie policzyłem - ja mam w całym swoim mieszkaniu 12 mebli, z czego 11 ma ponad
  • Odpowiedz