Wpis z mikrobloga

@wredny_bombelek: przecież Donald już raz zrównał ten wiek i społeczeństwo się na niego wypięło w wyborach za to. Po czym PiS to wycofał.Chyba nie oczekujesz że drugi raz zrobi to samo żeby przegrać kolejne wybory po czym PiS to znowu wycofa.
  • Odpowiedz
@LoopyMajestic: sprawdź jeszcze raz czego dotyczy mapa - nie jest to stan obecny tylko przyszły w trakcie realizacji

dla przykładu dla Austrii:

When the citizen reaches retirement age (65 for men and 60 for women) they can then apply to receive their state pension. The age of retirement for women will gradually increase until it reaches 65 by 2033.
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: do usranej śmierci można wklejać tę listę, a głąby i tak nie zrozumieją. Cała cywilizowana Europa jest albo już w wieku równym, albo w trakcie równania. Nie jest to jeszcze zaczęte zwykle w byłych demoludach. Ba, w niektórych krajach wprowadzono już indeksację tego wieku o wydłużającą się średnią życia.
https://en.wikipedia.org/wiki/Retirement_in_Europe

Przedłużenie życia tego tworu zwanym ZUS może spowodować tylko zrównanie wieku i jego późniejsze zwiększenie (ale też walcząc z ageizmem,
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: no i donaldinio wprowadził już raz docelowy równy wiek emerytalny wyrównany dla kobiet i mężczyzn i dostał za to kopa w dupe. Oczekujesz od niego powtórzenia starych błędów czy czego?
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: Dlaczego klamiesz?


@LoopyMajestic: nie kłamie gamoniu, tylko ty czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Nie napisał, ze jest równy, a w trakcie równania/podnoszenia i ma rację.
W Austrii trwa proces równania wieku, który skończy się w 2033 roku.
W Rumuni wiek emerytalny kobiet zostanie zwiększony do 63 lat do 2030 roku.

u nas nie dzieje się nic, ba, nie ma nawet poważnej dyskusji w temacie
  • Odpowiedz
ale ja nic nie oczekuję! Skąd ten pomysł? Znalazłem przeglądając twittera ciekawą mapę to postanowiłem podzielić się z wykopkami - od tego jest wykop nie?


@wredny_bombelek: i dlatego wrzucasz ośmieszającego mema z Kotulą tak jakby wiek emerytalny zależał od jej arbitralnej decyzji xD p0lagi już mieli równy wiek emerytalny to się zesrali że będą musieli pracować do śmierci i wybrali sobie PiS xD
  • Odpowiedz