Wpis z mikrobloga

Powoli zaczynam rozglądać się za tynkiem elewacyjnym i zastanawiam się co wybrać? Z tego co czytałem to najlepiej dopłacić do silikonowego ale z jakiej firmy? Mój wykonawca wspominał, że ceresit jest w porządku oraz ma atrakcyjną cenę. Jakiś czas temu widziałem świetną elewacje zrobioną na BOLIX SIT 402 ale cena za wiadro trochę wysoka.

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #budowa #elewacja #wykonczenia
  • 17
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: warto jak od początku sobie przemyślisz ściany, czyli ocieplenie wełną a farby najlepiej wapienne. Masz dom rzeczywiście oddychający bo nic blokuje wymienny gazowej. Jednak to wszystko upada gdy liczysz koszty i to farby inne niż silikonowe są przeciętne w użytkowaniu
  • Odpowiedz
@ProgramistaNaBudowie: czyli mówisz że nie warto?


@Chris_Karczynski Nie warto brać pod uwagę, że jakiś materiał umożliwia oddychanie jeśli inne materiały blokują oddychanie, nie skorzystasz z tego, to mam na myśli. Natomiast w domu jeśli masz działającą wentylacje to bym się nie przejmował, że masz coś nieoddychającego na ścianie. Ja mam styropian na elewacji, a wewnątrz farby lateksowe. Na zewnątrz pójdzie tynk silikonowy bo taki jest dobry do stosowania pod lasem. Nie
  • Odpowiedz
@ProgramistaNaBudowie: a polecasz xps czy eps na ocieplenie ścian fundamentowych? Mam działkę na górce, ziemia trochę gliniasta ale na wiosnę było sucho i rów wzdłuż działki też suchy. Kierownik powiedział że obojętnie co wybiorę.

Z drugiej strony różnica w cenie nieduża, a wymieniać tego nie będę w przyszłości nie

Eps aqua lub hydro ofc
  • Odpowiedz
@ProgramistaNaBudowie: od wilgotności styropianu zależy jak bardzo ociepla budynek, im bardziej wilgotny tym gorzej chroni przed zimnem dlatego wyprawa elewacyjna jak i klej muszą mieć niski współczynnik oporu dyfuzji pary wodnej, aby nagromadzona w styropianie wilgoć miała jak odparować, jak nie ma jak odparować to niedość że styropian nie spełnia swojej funkcji to dodatkowo po paru latach pojawia się grzyb na elewacji
  • Odpowiedz