Wpis z mikrobloga

Wieczorek z Lewicy na pytanie o to czy 0% nie spowoduje wzrostu cen pedzioł, że nie no wszystkie instrumenty dla młodych ludzi są potrzebne.

Panie minister, to nie jest program dla "młodych ludzi". 800k na 0% otrzymają osoby z co najmniej 3 dzieci. I jakkolwiek takich gospodarstw domowych w PL jest 670k (GUS) to młodzi ludzie to nie som no XD

Dla młodych Lewica proponuje turbowzrost cen mieszkań.

#nieruchomosci #radiozet #polityka
mickpl - Wieczorek z Lewicy na pytanie o to czy 0% nie spowoduje wzrostu cen pedzioł,...

źródło: radiozet

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 140
@mickpl:

wszystkie instromenty są równe, ale jednak budowę mieszkań może odpalimy do 2030 roku (albo i nie bo rządu już nie będzie), a dopłaty dla developerów są potrzebne tu i teraz na gwałt w przyspieszonych 2 tygodniowych kontultacjach 🤡

A może byśmy tak odwrócili kolejność i zaczęli budowy tych mieszkań za 2 lata, a dopłaty dla dewów rozpoczniemy pod koniec 2029?
  • Odpowiedz
@mickpl: jakie 670k jak to jest program dla ludzi bez mieszkania w ogóle? Chyba że coś się zmieniło to niech mnie proszę ktoś wyprowadzi z błędu bo się od miesiąca zastanawiam kto mając trójke dzieci nie ma chociaż jednego mieszkania i mi ciągle wychodzi że odsetek!
  • Odpowiedz
@conamirko:
Z tego co zrozumiałem. Rodzina 2+3 mająca ponad 20000 netto może dostać obnizke raty kredytu o 3000zl/mc nawet jeśli ma już nieruchomość. Warunki: nowa nieruchomość ma być większa od poprzedniej. Poprzednia musi zostać zbyta lub sprzedana w ciągu 2 lat m. Zbycie może oznaczać np. Przepisanie rodzinie.
Limity nie dotyczą budowy domu.
Pozostałe przypadki: można już posiadać do 50% udziału w nieruchomości (ale jako np. spadek itp a nie zakup)
  • Odpowiedz
@mickpl: dlatego trzeba głosować na Razemków, niby lewica a są przeciwni temu wszystkiemu, nawet odłączyli się od rządu, chcą zlikwidować fliperstwo, i betonoze
  • Odpowiedz
@mickpl: rodzina 3+2 otrzyma max 600, a nie 800 i z tych 670k gospodarstw do tego kredytu będzie się kwalifikowała mniejszość z nich. Dodatkowo przynajmniej wedle założeń do ustawy - będą musieli sprzedać dotychczasowe mieszkanie. To tak gwoli uściślenia, też jestem przeciwny temu programowi, mimo że jestem potencjalnym beneficjentem tych 600k PLN.
  • Odpowiedz
@mickpl:, Wieczorek to chyba ta pozostałość starego skorumpowanego SLD z lat 00. Wszyscy narzekają na Żukowską, ale jest ona 10x lepsza od tych starych dziadków, którzy jeszcze pamiętają wyprzedaż majątków z lat 90.
  • Odpowiedz
Gdzie teraz są ci wszyscy, którzy tak ochoczo piali jaka to wspaniała koalicja rządzi teraz polską?
Oczywiście poprzednicy to szlam kompletny, ale następcy właśnie zaczynają kolejne sukcesy.

Macie swojego Tuska, poczekajcie jeszcze niech się zakończą wybory do europarlamentu, wtedy dopiero zaznacie wzmożoną dawkę dysonansu poznawczego.
  • Odpowiedz